Zavřít reklamu

Po menší odmlce se v médiích začalo opět mluvit o chystaném iPhonu SE 4. Známý leaker Ming-Chi Kuo se v týdnu vyjádřil na téma displeje této připravované a netrpělivě očekávané novinky. Kromě iPhonu SE 4 bude v našem dnešním souhrnu spekulací řeč o budoucnosti modemů z dílny společnosti Apple, a podíváme se také na nepříjemné omezení, které hrozí u budoucích iPhonů s USB-C konektory.

Změny ve vývoji iPhonu SE 4

Kolem chystaného iPhonu SE 4 bylo chvíli spíše ticho po pěšině. Nyní ale na toto téma opět promluvil známý analytik Ming-Chi Kuo, který v souvislosti s očekávanou novinkou uvedl, že Apple opět obnovil jeho vývoj, a že v této oblasti došlo k některým změnám. Kuo v několika svých nedávných tweetech uvedl, že Apple obnovil vývoj iPhonu SE 4, Čtvrtá generace tohoto oblíbeného modelu by měla být podle Kua vybavená OLED displejem namísto původně plánovaného LED displeje. Namísto modemu od Qualcommu by měl iPhone SE 4 používat komponenty z dílny společnosti Apple, úhlopříčka displeje by měla činit 6,1″. Datum vydání je zatím nicméně ve hvězdách, spekuluje se o roku 2024.

Modemy od Applu v budoucích iPhonech

Společnost Apple již nějakou dobu pokračuje v přechodu na vlastní komponenty. Po procesorech bychom se tak mohli v dohledné době dočkat také modemů z dílny cupertinské společnosti. Podle dostupných zpráv by se těchto komponent mohly dočkat již iPhony řady 16. Napovídá tomu mimo jiné fakt, že generální ředitel Qualcommu Cristiano Amon podle svých vlastních slov neprojednal s Applem objednávky modemů na rok 2024. Společnost Apple na modemové čipy od Qualcommu spoléhá již několik let, vztahy mezi oběma firmami byly ale zároveň nějakou dobu relativně napjaté. Aby Apple urychlil práci na vlastním modemovém čipu 5G, odkoupil mimo jiné modemovou divizi společnosti Intel.

Nepříjemné omezení USB-C konektorů u budoucích iPhonů

Zavedení USB-C konektorů u iPhonů je vzhledem k nařízením Evropské unie nevyhnutelné. Mnoho uživatelů se na tuto novinku těší, protože od ní mimo jiné očekává větší svobodu ohledně používání kabelů. Podle nejnovějších zpráv to ale vypadá, že právě v tomto směru naopak společnost Apple chystá jedno nepříjemné omezení. Twitterový účet ShrimpApplePro tento týden poukázal na to, že by budoucí iPhony mohly v některých případech zpomalit rychlost nabíjení i přenosu dat.

Ke zmíněnému omezení má docházet v případech, že uživatel nepoužije originální kabel od Applu, případně kabel s certifikací MFi, případně jinak schválený kabel.

.