Zavřít reklamu

Připadá vám představa Apple Watch řemínku, měnícího barvy, jako scéna ze sci-fi filmu? Jeden z nejnovějších patentů společnosti Apple napovídá, že by již v dohledné době mohlo jít o realitu. Kromě tohoto tématu bude v dnešním souhrnu spekulací řeč o vlastnostech iPhonu 15 nebo o tom, kdy bychom se mohli dočkat funkce neinvazivního měření hladiny krevního cukru u Apple Watch.

Apple Watch řemínek měnící barvy

Plno majitelů chytrých hodinek od Applu se vyžívá ve snaze sladit řemínky s barevným laděním aktuálního ciferníku, s barvou outfitu nebo doplňků. Apple podle nejnovějších zpráv v současné chvíli zkoumá možnosti vývoje samozabarvovacích řemínků k Apple Watch. Svědčí o tom nedávno podaný patent na řemínek se schopností přizpůsobení barvy „na základě oblečení, doplňků, okolí a dalších preferencí“. Zmíněný patent dále popisuje u řemínku „elektrochromatické prvky“, díky kterým je řemínek schopný měnit barvy. Řemínek by mohl být tvořen speciálními vlákny se zmíněnou schopností, změnu barvy by mohlo být možné provést i prostřednictvím Apple Watch. Pod patentem jsou podepsáni Zhengyu Li, Chia Chi Wu, a Qiliang Xu, kteří se podíleli například na výzkumu dotykových materiálů pro budoucí HomePody.

Apple Watch reminek zmena barvy patent

Apple Watch a neinvazivní měření hladiny cukru v krvi

Funkce měření hladiny cukru v krvi prostřednictvím Apple Watch se opět o něco málo přiblížila, ačkoliv její realizace je stále ještě vzdálená několik let. Mark Gurman z agentury Bloomberg s odvoláním na důvěryhodné zdroje uvedl, že se společnost Apple ve věcí výzkumu neinvazivního měření krevního cukru posunul do „stádia ověření konceptu“. To znamená, že Apple nyní věří, že má technologii funkční, ale je třeba ji zmenšit na velikost hodinek Apple Watch. Odborníci ve firmě v současné chvíli údajně pracují na vytvoření prototypu o velikosti iPhonu, který by se pak připevnil na nohu člověka. O tom, že by Apple Watch mohly nabídnout funkci neinvazivního měření hladiny krevního cukru, se spekuluje zhruba od roku 2017, jednu dobu se mluvilo i o tom, že by funkci mohly nabídnout již Apple Watch Series 7. Nejnovější zprávy nicméně naznačují, že na hodinky s touto schopností si budeme muset ještě pár let počkat.

Zajímavé detaily o iPhonu 15

Závěr našeho dnešního souhrnu budeme věnovat budoucímu iPhonu 15. V souvislosti s tímto modelem se totiž v průběhu týdne objevilo hned několik zajímavých zpráv. Leaker s přezdívkou URedditor na svém Twitteru zveřejnil údajné uniklé fotografie iPhonu 15, na kterých si můžeme všimnout dynamického ostrůvku v horní části obrazovky spolu s USB-C portem.

Vzhledem k požadavkům Evropské unie je přechod iPhonů na USB-C konektory nevyhnutelný, zatím ale stále panuje řada nejasností ohledně toho, kdy přesně Apple nové konektory zavede. iPhone 15 by měl designově připomínat svého loňského předchůdce, měl by být osazen procesorem A16, nabídnout Wi-Fi 6 konektivitu, a měl by být vybaven modemem Qualcomm X70.

.