Zavřít reklamu

Se závěrem týdne vám opět přinášíme souhrn spekulací, souvisejících se společností Apple. Tentokrát bude opět řeč o budoucích iPhonech 14, a to konkrétně v souvislosti s kapacitou jejich úložiště. Kromě toho se budeme zabývat také iPadem Air s OLED displejem. Ten měl podle analytiků spatřit světlo světa v průběhu příštího roku, nakonec je ale vše jinak.

Konec plánů na iPad Air s OLED displejem

V posledních několika měsících jsme vás v rámci naší rubriky, věnované spekulacím o Applu, mimo jiné informovali také o tom, že cupertinská společnost pravděpodobně chystá vydání nového iPadu Air s OLED displejem. Tuto teorii zastávala také řada různých analytiků včetně Ming-Chi Kua. Právě Ming-Chi Kuo ale nakonec spekulace o iPadu Air s OLED displejem v průběhu minulého týdne vyvrátil.

Takto vypadá nejnovější generace iPadu Air:

Analytik Ming-Chi Kuo minulý týden uvedl, že společnost Apple nakonec zrušila své plány na iPad Air s OLED displejem z důvodu obav o kvalitu a náklady. Jedná se nicméně pouze o zrušené plány na příští rok, a rozhodně se nemusíme bát, že bychom se iPadu Air s OLED displejem již nikdy v budoucnu neměli dočkat. Kuo ještě v březnu letošního roku prohlašoval, že Apple vydá iPad Air s OLED displejem v průběhu příštího roku. V souvislosti s iPady Ming-Chi Kuo také uvedl, že bychom se v průběhu příštího roku měli dočkat i 11″ iPadu Pro s mini-LED displejem.

2TB úložiště u iPhonů 14

O tom, jaké vlastnosti, funkce a podobu by měly mít iPhony 14, se směle spekulovalo dokonce ještě v době, kdy na světě nebyly ani letošní modely. Spekulace v tomto směru z pochopitelných důvodů neutichají ani po vydání iPhonů 13. Podle nejnovějších zpráv by u iPhonů mělo i v příštím roce dojít k dalšímu navýšení jejich interního úložiště, a to na 2TB.

Zmíněné spekulace je samozřejmě nutné brát prozatím s jistou rezervou, už proto, že jejich zdrojem je čínská webová stránka MyDrivers. Pravděpodobnost, že by iPhony mohly v příštím roce nabídnout 2TB úložiště, ale na druhou stranu není úplně nulová. K navýšení došlo již u letošních modelů, a vzhledem k narůstajícím schopnostem fotoaparátů jablečných smartphonů a tím pádem také rostoucí kvalitou i velikostí pořízených fotografií a snímků je pochopitelné, že poroste také poptávka uživatelů po vyšší kapacitě interního úložiště iPhonů. Navýšení na 2TB by se nicméně podle dostupných zpráv měly dočkat pouze „Pro“ verze budoucích iPhonů 14. Podle dostupných zpráv by Apple měl v příštím roce představit dva 6,1″ a jeden 6,7″ model. iPhonu s 5,4″ displejem se tedy příští rok nejspíš nedočkáme. Spekuluje se také o výrazně menším výřezu ve tvaru průstřelu.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více