Zavřít reklamu

Náš pravidelný souhrn spekulací se  po menší pauze bude opět zabývat budoucími produkty od Applu. Řeč bude například o tom, jak budou vypadat iPhony v příštím roce a kolik variant Apple představí, zmíníme ale třeba také novou generaci bezdrátových sluchátek AirPods Pro nebo třeba nový iPad Pro.

iPhone bez výřezu a s novým fotoaparátem

Od představení nových iPhonů příliš mnoho času neuteklo, to ale nijak nebrání vzniku nejrůznějších spekulací o budoucích modelech. Zatímco u letošních modelů došlo k částečnému zmenšení výřezu v horní části displeje, v souvislosti s budoucími iPhony 14 se spekuluje o tom, že by mohly být opatřeny pouze drobným kulatým výřezem ve tvaru průstřelu. Zastáncem této teorie je mimo jiné také známý analytik Ming-Chi Kuo.

Kuo uvádí, že hlavními lákadly by u iPhonů 14 měla být přítomnost nového iPhonu SE s podporou 5G sítí, přítomnost nového a dostupnějšího 6,7” modelu, a dvojice nových high-endových modelů s výřezem ve tvaru průřezu a 48MP širokoúhlým fotoaparátem. Totéž tvrdí také leaker Jon Prosser. Produktová řada iPhonů 14 by podle některých zdrojů měla čítat celkem čtyři modely ve dvou různých velikostech. Mělo by se jednat o 6,1” iPhone 14 a iPhone 14 Pro a 6,7” iPhone 14 Max a iPhone 14 Pro Max. Kuo rovněž uvádí, že cena budoucího iPhonu 14 Max by v přepočtu neměla přesáhnout zhruba 19,5 tisíce korun.

Dočkáme se příští rok nových AirPods Pro a iPadu Pro?

Příští rok bychom se podle Marka Gurmana z agentury Bloomberg mohli dočkat také nových AirPods Pro a nového iPadu Pro. Zatímco nový MacBook Pro a novou generaci sluchátek AirPods by podle Gurmana mohl Apple představit ještě před koncem tohoto roku, příští rok by měla přijít nová generace AirPods Pro, nový iPad Pro, ale třeba také přepracovaný Mac Pro s čipem Apple Silicon, nový MacBook Air s čipem Apple Silicon, a dokonce i hned tři nové modely hodinek Apple Watch.

Nová generace sluchátek AirPods Pro by podle Gurmana měla nabídnout nové pohybové senzory pro sledování fitness aktivit, Apple také údajně testuje mírně pozměněný design, v jehož rámci by mělo dojít ke zkrácení „stopky“ sluchátek. Co se nového iPadu Pro týče, Gurman uvádí, že by u jeho zadní strany měl Apple použít sklo, a že by tento model jablečného tabletu měl nabídnout také podporu bezdrátového nabíjení spolu s funkcí nabití AirPods Pro. Kromě těchto novinek bychom se mohli v příštím roce dočkat také příchodu dlouho očekávaného headsetu pro smíšenou realitu, na AR brýle jako takové si ale podle Gurmana budeme muset ještě několik let počkat.

.