Zavřít reklamu

Uplynulý týden byl opět poměrně bohatý, co se spekulací ohledně Applu týče. V dnešním pravidelném souhrnu vám přinášíme zprávu o budoucnosti implementace microLED displejů u Apple produktů, o fotoaparátu iPhonu 15 Pro (Max), a také o budoucnosti Apple brýlí pro rozšířenou realitu.

microLED displeje u Apple produktů

V průběhu uplynulého týdne se v médiích objevily zprávy o tom, že by Apple měl v roce 2024 představit světu novou generaci svých chytrých hodinek Apple Watch Ultra s microLED displejem. Apple podle dostupných informací vyvíjí technologii displeje microLED již několik let, a údajně by ji měla postupně implementovat i u některých dalších produktových řad včetně iPhonů, iPadů a počítačů Mac. Apple Watch Ultra by se v roce 2024 měly nicméně stát v tomto směru první vlaštovkou. Analytik Mark Gurman v souvislosti s microLED displeji předpovídá, že by si nejprve měly nalézt uplatnění u iPhonů, a poté by měly následovat iPady a Macy. Implementace nicméně zabere vzhledem ke složitosti technologie delší dobu – podle Gurmana by k jejímu zavedení u iPhonu mělo dojít ve zhruba šestiletém horizontu, u dalších produktových řad dojde k uvedení microLED technologie do praxe ještě delší doba.

Prohlédněte si novinky, které Apple představil tento týden:

Vysouvací zadní fotoaparát iPhone 15 Pro Max

Zajímavé spekulace se v týdnu objevily také v souvislosti s budoucím iPhonem 15 Pro Max, konkrétně s jeho fotoaparátem. Korejský server The Elec v této souvislosti uvedl, že by zmíněný model mohl exkluzivně disponovat systémem vysouvacího fotoaparátu s teleobjektivem. Pravdou je, že koncepty iPhonů s vysouvacími fotoaparáty nejsou žádnou novinkou, uvedení této technologie do praxe by ale mohlo být v mnoha směrech značně problematické. Server Elec uvádí, že zmíněný typ fotoaparátu by si měl odehrát svou premiéru u iPhonu 15 Pro Max, ale v roce 2024 by se měl dostat také do iPhonu 16 Pro Max i iPhonu 16 Pro.

Změna priorit u AR/VR headsetu

Společnost Apple údajně odložila svůj plán na vydání lehčích brýlí pro rozšířenou realitu a raději se zaměřila na dosud neoznámený, robustnější headset pro smíšenou realitu. Brýle Apple pro rozšířenou realitu, často označované jako „Apple Glass“, měly být údajně podobné brýlím Google Glass. Brýle by měly překrývat digitální informace a zároveň nebránit uživateli ve výhledu na reálný svět. Ohledně tohoto produktu panuje již nějakou dobu ticho po pěšině, zatímco v souvislosti s VR/AR headsetem se naopak objevuje poměrně mnoho spekulací. Agentura Bloomberg v týdnu uvedla, že vývoj a následné vydání těchto odlehčených brýlí odložil s odvoláním na technické potíže.

Společnost údajně omezila práce na zařízení a někteří zaměstnanci naznačují, že zařízení možná nikdy nebude vydáno. Podle původních spekulací měly být brýle Apple Glass uvedeny na trh v roce 2025, po uvedení zatím nepojmenovaného headsetu smíšené reality společnosti Apple. Zatímco Apple Glass možná nakonec vůbec nespatří světlo světa, Apple se údajně chystá vydat svou náhlavní soupravu pro smíšenou realitu koncem roku 2023.

Apple Glass AR
.