Zavřít reklamu

Luxusní značka Bang & Olufsen je proslulá svým kvalitním a dobře vypadajícím audio příslušenstvím. Do jejího portfolia nově přibyla true wireless sluchátka, která budou uvedena do prodeje v průběhu příštího měsíce. O novinkách bude řeč také v druhé polovině našeho dnešního souhrnu. Tentokrát se bude jednat o chytré brýle z dílny společnosti Facebook, jejichž příchod potvrdil Mark Zuckerberg v průběhu vyhlašování nejnovějších finančních výsledků firmy.

Bezdrátová sluchátka od Bang & Olufsen

Z dílny značky Bang & Olufsen nově vzešla její historicky první true wireless sluchátka – novinka nese název Beoplay EQ. Každé ze sluchátek je opatřené dvojicí mikrofonů s funkcí potlačení okolního hluku spolu s dalším speciálním mikrofonem, který je určený pro hlasové hovory. Sluchátka budou k dostání v černém a zlatém barevném provedení a jejich prodej bude celosvětově zahájen 19. srpna. Jejich cena bude v přepočtu činit zhruba 8 600 korun. Sluchátka Bang & Olufsen Beoplay EQ nabídnou výdrž až 20 hodin přehrávání po nabití v pouzdře. Nabíjení bude možné realizovat buďto prostřednictvím USB-C kabelu anebo přes bezdrátovou nabíjecí technologii Qi. Sluchátka nabídnou také podporu pro kodeky AAC a SBC a potěší také odolnost třídy IP54 proti vodě a prachu.

Brýle od Facebooku

Příštím hardwarovým produktem z dílny společnosti Facebook budou dlouho očekávané chytré brýle Ray-Ban. Ředitel Facebooku, Mark Zuckerberg, to po tento týden v průběhu vyhlašování finančních výsledků své firmy. Zatím není jisté, kdy přesně budou chytré brýle z dílny Facebooku uvedeny oficiálně do prodeje. Původně se spekulovalo o jejich vydání v průběhu tohoto roku, řadu věcí ale zkomplikovala probíhající celosvětová pandemie onemocnění COVID-19. Chytré brýle byly podle Zuckerberga vyvinuty v rámci partnerství se společností EssilorLuxottica. Budou se vyznačovat ikonickým tvarem a uživatelům umožní provádění „řady celkem užitečných věcí“, jak uvedl Zuckerberg.

Facebook Aria AR Prototyp

K jakým konkrétním účelům by chytré brýle měly sloužit Zuckerberg v rámci zmiňovaného vyhlašování finančních výsledků Facebooku nijak nespecifikoval. V této souvislosti se ale objevily spekulace o možnosti využití brýlí k provádění hovorů, ovládání aplikace a dalším podobným účelům. Mark Zuckerberg se nijak netají tím, že jeví velký zájem o fenomén rozšířené reality, a že má s Facebookem v tomto směru řadu odvážných plánů. Na chytrých brýlích Facebook údajně pracoval poměrně dlouho a v průběhu vývoje vzniklo hned několik různých prototypů. Brýle by měly být součástí „metaverza“, jehož vytvoření má Mark Zuckerberg podle svých vlastních slov v plánu. Facebookové metaverzum by mělo být rozsáhlou a výkonnou platformou, která by měla sahat daleko za možnosti obyčejné sociální sítě. V tomto metaverzu by mělo podle Zuckerberga docházet ke stírání hranic mezi virtuálním a fyzickým prostorem, a uživatelé by v jeho rámci mohli nejen nakupovat a vzájemně se potkávat, ale také třeba pracovat. Facebook se nebojí ani virtuální reality. Počátkem tohoto roku například představil vlastní VR avatary pro brýle s virtuální realitou, počátkem června představil také koncept vlastních chytrých hodinek.

Facebook AR
.