Zavřít reklamu

V dnešním díle našeho pravidelného každotýdenního souhrnu spekulací se tentokrát budeme zabývat možným návratem technologie Force Touch. V průběhu uplynulého týdne se totiž objevila patentová žádost, která nasvědčuje tomu, že bychom se možná v budoucnu mohli dočkat Apple produktů, vybavených novou, vylepšenou generací této technologie. Řeč bude také o vlastnostech chystaného iPadu Pro, který by měl podle některých zdrojů spatřit světlo světa letos na podzim.

Chystá se návrat Force Touch?

Společnost Apple svou technologii Force Touch – známou též jako 3D Touch – uložila s výjimkou trackpadů u MacBooků k ledu. Nejnovější zprávy z uplynulého týdne ale napovídají tomu, že bychom se možná mohli těšit na její návrat, respektive na příchod druhé generace Force Touch. Nová generace Force Touch by se podle nově zveřejněných patentů mohla objevit například u Apple Watch, iPhonu i u MacBooků.

Takto by mohly vypadat příští MacBooky:

Americký patentový úřad zveřejnil ve čtvrtek hned několik patentových žádostí, podaných společností Apple. Zmíněné patentové žádosti mimo jiné popisují speciální typ senzorů reagujících na tlak, přičemž tyto senzory by měly být určené pro „zařízení menších rozměrů“ – mohlo by se jednat například o Apple Watch nebo dokonce AirPody. Díky novým technologiím by u příslušných Force Touch komponent mělo být možné dosáhnout opravdu velmi malých rozměrů, což značně rozšiřuje možnosti jejich praktického využití.

Force Touch patent Apple Watch

Vlastnosti chystaného iPadu Pro

Podle některých zdrojů by společnost Apple měla letos na podzim vypustit do světa novou generaci svého oblíbeného iPadu Pro. K této teorii se přiklání také analytik Mark Gurman ze společnosti Bloomberg, který se ve svém nejnovějším newsletteru s názvem „Power On“ rozhodl zaměřit se na budoucí iPady Pro o něco detailněji. Podle Gurmana by k příchodu nových iPadů Pro mohlo dojít mezi letošním zářím a listopadem.

Prohlédněte si loňský iPad Pro s čipem M1:

Mark Gurman ve svém newsletteru v souvislosti s připravovanými iPady Pro dále uvedl například to, že měly disponovat MagSafe nabíjením, a Apple by je měl osadit čipem M2. Ten by měl podle Gurmana nabídnout osm CPU jader a 9 až 10 GPU jader, a měl by být vyroben za pomoci 4nm procesu.

.