Zavřít reklamu

Apple dnes po letech aktualizoval základní model MacBooku Pro se 13palcovým displejem a dvěma Thunderbolt 3 porty. Nová verze dostává do výbavy Touch Bar, Touch ID, True Tone displej, čip Apple T2 a výkonnější procesory Intel 8. generace. I přes všechna tato vylepšení zůstává cenovka notebooku stejná jako doposud.

Zatímco původní verze základního MacBooku Pro z roku 2017 nabízela klasickou klávesnici s funkčními klávesami F1 až F12, včetně tradičního zapínacího tlačítka, tak počínaje dnešním dnem mají všechny varianty MacBooku Pro Touch Bar a Touch ID. Ruku v ruce s touto změnou tak Apple z nabídky stáhl původní modely bez Touch Baru.

Kromě výše uvedeného disponuje základní MacBook Pro nově také displejem s technologií True Tone, která automaticky upravuje teplotu barev displeje podle okolního světla. Nechybí ani čip Apple T2, který zvyšuje bezpečnost a umožňuje využívat funkci Hey Siri. Jednou z nejzásadnějších změn jsou pak nové procesory Intel osmé generace, díky kterým jsou podle slov Applu nové MacBooky Pro až dvakrát výkonnější v porovnání s předchozí generací.

Základní konfigurace za 38 990 Kč nabízí 1,4GHz čtyřjádrový Intel Core i5 s integrovanou grafikou Intel Iris Plus Graphics 645, 8 GB RAM a 128GB SSD. V nabídce je také dražší varianta s 256GB SSD za 44 990 Kč. V konfiguračním nástroji pak Apple nabízí navýšit kapacitu SSD až na 2 TB, operační paměť na 16 GB a také osadit notebook výkonnějším čtyřjádrovým procesorem Intel Core i7 s taktem 1,7 GHz.

MacBook Pro 2019 Touch Bar
.