Zavřít reklamu

V našem dnešním souhrnu spekulací se po menší přestávce budeme opět věnovat budoucímu headsetu pro virtuální realitu, který by měl vzejít z dílny společnosti Apple. Ovládání tohoto headsetu je zatím stále ještě tajemstvím, nedávno se ale objevil patent, který v tomto směru ukazuje jednu z možností. Ve druhé části článku se pak budeme věnovat Apple Watch Pro, konkrétně jejich vzhledu.

Chystá Apple speciální rukavice pro svůj VR headset?

Čas od času se v našich pravidelných souhrnech spekulací věnujeme také budoucímu VR headsetu od Applu. Kolem tohoto zatím nevydaného zařízení panovalo nějakou dobu ticho po pěšině, v průběhu minulého týdne ale server 9to5Mac přinesl zajímavou zprávu, podle které by Apple mohl ke svému budoucímu VR headsetu dodávat speciální rukavice pro ovládání. Svědčí o tom jeden z nejnovějších patentů, který popisuje rukavice se schopností pohybovat kurzorem, vybírat obsah, nebo třeba otevírat dokumenty. Senzory pro snímání pohybu a příslušných akcí by podle zmíněného patentu měly být umístěné na vnitřní straně rukavic, sledování pohybů a akcí prstů by měla mít na starost speciální kamera, umístěná na headsetu. Jedná se rozhodně o velmi zajímavou představu, je ovšem opět potřeba připomenout, že registrace patentu ještě nezaručuje uvedení daného zařízení do praxe.

Design Apple Watch Pro

V souvislosti s letošní podzimní Keynote se kromě jiného mluví také o tom, že by na ní Apple mohl představit kromě klasických Apple Watch Series 8 také Apple Watch SE a Apple Watch Pro. Posledně jmenovaná verze by se měla vyznačovat robustnějším tělem a rozměrnějším displejem a výrazně vyšší odolností, která by hodinkám měla zaručovat použitelnost i při extrémnějších sportech. Ještě relativně nedávno se v souvislosti s budoucími Apple Watch Pro mluvilo také o tom, že by tento model měl nabídnout zcela nový design s hranatým tělem. Analytik společnosti Bloomberg Mark Gurman ale ve svém nejnovějším newsletteru s názvem Power On uvedl, že na výraznější změnu designu budeme muset u Apple Watch Pro nejspíše zapomenout. Displej Apple Watch Pro by měl být podle Gurmana zhruba o 7 % větší oproti standardnímu modelu, po stránce designu by se ale mělo jednat o víceméně nezměněný obdélníkový tvar se zaoblenými hranami. Dobrou zprávou nicméně je, že by Apple Watch Pro měly nabídnout také větší baterie s výrazně vyšší výdrží.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více