Zavřít reklamu

Dnešní souhrn poměrně divokých spekulací se bude týkat údajných připravovaných Apple produktů, konkrétně iPhonu 15 Ultra a iPadu Ultra. Leakeři se tento týden evidentně shodli na tom, že cupertinská společnost chce mít po vydání superodolných Apple Watch na kontě ještě další Ultra produkty. Čím by se měl vyznačovat iPhone 15 Ultra a iPad Ultra?

Vzhled iPhonu 15

Zajímavou zprávu přinesl v průběhu uplynulého týdne magazín Forbes. S odvoláním na leakera s přezdívkou LeaksApplePro Forbes mimo jiné uvedl, že bychom se v příštím roce mohli s velkou pravděpodobností dočkat příchodu iPhonu 15 Ultra – který by měl být náhradou za stávající model Pro Max – s titanovým šasi. Titan je sice oproti nerezové oceli pevnější a zároveň lehčí, jeho cena je ale také výrazně vyšší. Právě vysoká cena je důvodem, proč se titan coby materiál na výrobu chytrých telefonů příliš – respektive skoro vůbec –  nepoužívá. iPhone 15 Ultra by měl podle dostupných zdrojů disponovat úložištěm o velikosti 256 GB, USB-C portem pro nabíjení s možnou podporou Thunderbolt 4, a spekuluje se také o tom, že by se v horní části displeje mohly nacházet hned dva fotoaparáty.

iPad s velkorysou úhlopříčkou

Apple sice teprve nedávno představil letošní generaci svých iPadů Pro a základního iPadu, to ale nijak nebrání spekulacím ohledně budoucích modelů jablečných tabletů. Server Cult of Mac přinesl minulý týden zprávu o tom, že se cupertinská společnost chystá uvést na trh iPad s úhlopříčkou úctyhodných 16″. Nejrozměrnější iPad má v současnosti úhlopříčku displeje 12,9″, jednalo by se tedy o velmi výrazný a znatelný skok ve velikosti. Zmíněný model by podle některých spekulací měl nést jméno iPad Ultra. iPad si v průběhu let získal velikou oblibu i mezi kreativními profesionály, proto se Apple snaží nejen o vylepšování příslušných funkcí, ale také o zvětšování pracovní plochy. Podle server Cult of Mac by měl iPad Ultra spatřit světlo světa v závěru příštího roku.

Takto vypadá letošní iPad Pro:

.