Zavřít reklamu

Poptávka po iPhonech se rok od roku zvyšuje a kromě Applu, který na základě toho musí zvyšovat nároky na výrobu, se to projevuje také na dodavatelích a subdodavatelích jednotlivých komponent. Právě díky tomuto neustálému nárůstu zájmu o iPhony byla společnost LG nucena postavit novou výrobní halu, ve které se budou od konce letošního roku vyrábět fotomoduly pro budoucí iPhony.

Novou tovární halu, kterou se před pár dny podařilo dokončit, si nechala postavit společnost LG ve Vietnamu. Továrna se bude zaměřovat čistě na výrobu modulů pro kamery iPhonů, a to jak klasických jednočočkových, tak také těch duálních. Podle informací jihokorejských informačních serverů má společnost LG domluvený kontrakt minimálně do roku 2019. Do té doby bude exkluzivním dodavatelem těchto komponent pro Apple.

Výstavba nové továrny byla logickým krokem vzhledem k čím dál vyšším nárokům, které si Apple klade. V současné době probíhá výroba kamerových modulů v původní továrně, která vyrábí exkluzivně pro Apple a i tak je téměř ve čtyřiadvacetihodinové permanenci. Výstavba nového komplexu tak rozšíří možnosti a kapacity, které bude moci LG Applu nabídnout. Zvolení Vietnamu je také logickým krokem vzhledem k ceně pracovní síly, která je zde podstatně nižší, než jakou společnost platí v Jižní Korei. LG plánuje výrobu v nové hale rozjet do konce letošního roku s tím, že by v této době mělo továrnu opouštět zhruba sto tisíc vyrobených modulů denně.

Zdroj: Macrumors

Témata: , ,

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více