Zavřít reklamu

Mnoho uživatelů Spotify si již zvyklo, že jim každé pondělí „do schránky“ přistane čerstvá várka zhruba tří desítek skladeb, které jsou vybírány přesně na míru podle jejich vkusu. Tato služba se jmenuje Discover Weekly a švédská firma oznámila, že ji využívá již 40 milionů uživatelů, kteří v rámci ní přehráli pět miliard skladeb.

Spotify svádí na poli hudebních streamovacích služeb největší souboj s Apple Music, které po loňském spuštění pomalu nabírá předplatitele a chystá se výhledově na švédského konkurenta zaútočit. I proto Spotify tento týden srovnalo krok, co se týče předplatného, a zmíněné Discover Weekly je jedna z předností, kterou se může chlubit.

Také Apple Music nabízí různá doporučení, například na základě toho, které skladby tzv. osrdíčkujete, a vůbec co posloucháte, ale Discover Weekly se přesto odlišuje. Uživatelé jsou často mile překvapení, jak dokonalý playlist jim dokáže Spotify každý týden naservírovat, aniž by do jeho výroby nějak přímo zasahovali.

Matt Ogle, který ve Spotify vede vývoj právě objevování hudby a přizpůsobování celé služby podle preferencí uživatelů, navíc prozradil, že firma aktualizovala celou svoji infrastrukturu, aby mohla podobně hlubokou personalizaci spouštět ve velkém měřítku i v jiných částech služby. Dosud na to nemělo Spotify zdroje, protože i Discover Weekly vznikalo jako vedlejší projekt.

Nyní podle dat firmy si více než polovina posluchačů Discover Weekly přehraje alespoň deset skladeb každý týden a minimálně jednu si uloží do oblíbených. A právě tak by měla služba fungovat – ukázat posluchačům nové, neznámé umělce, kteří by se jim mohli zalíbit. Spotify navíc pracuje na tom, aby do playlistů dostalo i střední a menší umělce a také s nimi k oboustranně prospěšné spolupráci sdílelo data.

Zdroj: The Verge

Šéfredaktor Jablíčkář.cz a uživatel jablečných produktů všeho druhu.

Všechny články autora

Diskuze k článku

    Discover Weekly od Spotify uz nejakou dobu posloucham a je to naprosto super. Vyber pro me jak delany, spoustu novych umelcu jsem poznal prave takto. V podstate nic jineho neposloucham. A kdyby se nahodou stalo, ze bych uz byl urcitym playlistem presycen, tak se kazde pondeli playlist obnovi a ja jsem zvedavy, co tam zase bude noveho a zajimaveho. :-)

    Taky dávám přednost Spoti před Apple music z důvodu jednoduchosti..jaký u Apple paradox. Taky funkce dálkové ovládání nemá chybu. Mac mini hraje a je ovládán z druhého pokoje IOS zařízením. Nevím jestli tady tohle už Apple music má, ale tenkrát to ještě neumělo.
    Weekly, to je jejich velká paráda. Asi je to mixováno, podle knihovny co máte. Nestalo se mi, že by mě tam namixovali nějakou hrůzu.
    Premium mám předplaceno jen přes podzim a zimu, kdy je člověk doma a má čas. Zbytek jedu na Free.Teď jsem objevil parádní aplikaci na filtraci reklamy. Pokud ji neznáte, zkuste taky.
    http://spotifree.gordinskiy.com/

celý text

Čtěte více.