Zavřít reklamu

Ostrý konkurenční boj mezi Applem a Spotify pokračuje. Největší hudební streamovací služba světa se mstí umělcům, kteří svá díla poskytují exkluzivně pro Apple Music, a vyhrožuje méně známým umělcům vystupujícím na online rádiu Beats 1. O této skutečnosti informoval server Bloomberg s odkazem na zasvěcené zdroje.

Služba Apple Music se stala pro Spotify nebezpečným rivalem již od svého spuštění. I když je uživatelská základna švédské streamovací platformy stále výrazně početnější, mladá služba z Kalifornie rychle roste a největší vrásky Spotify způsobuje právě exkluzivita alb od světoznámých umělců. Apple má pod svými křídly jména jako Drake, Chance the Rapper či Frank Ocean. Spotify se s exkluzivním pojetím hudebního obsahu teprve seznamuje, a proto se údajně společnost pod vedením Daniela Eka rozhodla učinit poměrně neetický krok.

Podle nejmenovaných zdrojů má Spotify odstranit ze svých featured playlistů všechny umělce, kteří mají exkluzivní smlouvu na vydání hudební tvorby s jeho úhlavním rivalem z Cupertina. Dále se také snaží, aby jejich díla nebyla tak dostupná a bylo je těžší najít.

Je však nepravděpodobné, že by takové rozhodnutí světové umělce nějak zásadněji poškodilo. Své fanoušky již mají a pokud někdo bude jejich hudbu vyloženě chtít, tak si ji na Spotify dohledá, aniž by byla vyloženě viditelná. Jistý problém však hrozí pro začínající muzikanty, konkrétně pro jedince působící na radiu Beats 1, které je součástí Apple Music.

Spotify má používat své nekalé praktiky i proti těm, kteří budou svou hudbu propagovat v rámci relace moderované Zanem Lowem. Podle všeho by poté neměli získat žádnou podporu ze strany Švédů, což by pro mladé a začínající umělce znamenalo značný problém. V dnešní době je start kariéry fixován i na streamovací služby a střetnout se s omezením od nejrozsáhlejší platformy na světě by nebyl slibný začátek. Bloomberg také uvádí příklad, kdy jistý muzikant odmítl hrát na Beats 1 ze strachu, že by se pak nemusel objevit právě na Spotify.

Na celou událost zareagovalo i vedení švédského streamovacího giganta. Pro server MacRumors sdělilo, že se jedná o „jednoznačnou lež“.

Zdroj: Bloomberg, MacRumors

Všechny články autora

Diskuze k článku

    Myslim si ze Spotify tymto pristupom velmi skoro strati sympatie. Myslim si ze na Apple musik aj tak nema citia to a maju strach!

    Spotify má více odběratelů, Music stojí za prd. Kdybych se měl rozhodnout, tkerou z těchto služeb, tak Spotify. Apple Music jedině na Ruskym účtu.

    Řekni mi, proč ty tady vlastně jseš? Nikdo tě nebere vážně, a řeči proti Applu od tebe neodvrátí jediného fandu Applu na Android – spíš působíš kontraproduktivně. ;)

    přesně tak…jen tak dál Spotify. Apple naopak tyto hudebníky rád zviditelní a je jim jasné že jdou správným směrem proti Spotify, protože těch hysterických výkřiků už bylo více.

celý text

Čtěte více.