Zavřít reklamu

Rivalita mezi Spotify a Apple Music je v poslední době stále intenzivnější, na čemž se z velké části podílí i fakt, že pro švédskou streamovací službu je Apple stále větší konkurent. I tak je ale Spotify, jehož základna aktuálně čítá okolo 190 milionů uživatelů, největší na světě. Jestliže si ale chce své výsadní postavení udržet i do budoucna, musí být Spotify dostupné na všech platformách. A jak se zdá, nyní konečně přichází řada i na uživatele Apple Watch.

V podstatě již od spuštění prodejů jablečných hodinek v roce 2015 volají jejich majitelé po Spotify ve verzi pro watchOS. Nicméně až nyní, po několika letech čekání, se daly věci do pohybu. Na Redditu se totiž objevily příspěvky uživatelů, kteří jsou zapojeni do veřejného beta testu Spotify skrze TestFlight, a podle nichž poslední verze přináší právě podporu pro Apple Watch. Důkazem je pak několik screenshotů, jež zachycují rozhraní aplikace.

Spotify pro watchOS si je v mnohém podobné s Apple Music. Ze zveřejněných snímků je patrné, že při vývoji byl kladen důraz na jednoduchost a přehlednost, což je rozhodně vítaným benefitem. Funkčnost aplikace jako takové je ale prozatím poměrně omezená. Podle uživatelů není možné stahovat skladby pro offline poslech a chybí také optimalizace pro větší displeje nových Apple Watch Series 4. Obojí by se ale mělo do příchodu ostré verze změnit.

Kdy přesně hodlá Spotify uvolnit aplikaci pro všechny uživatele, je prozatím otázkou. Zástupci služby nechtějí prozradit žádné bližší informace a pouze uvedli, že všechny nové funkce vždy nejprve testují. Tak či onak je ale potvrzené, že Spotify na watchOS Watch skutečně dorazí.

spotify apple watch
.