Zavřít reklamu

Společnost Apple představila funkci Live Photo poprvé s příchodem iPhonu 6S a 6S Plus. Jedná se o krátký pohyblivý snímek, kdy fotoaparát iPhonu vytvoří video z několikavteřinového záběru, v jehož průběhu pořizujete fotografii. Snímek typu Live Photo lze rozpohybovat dlouhým stiskem displeje kompatibilního iPhonu. Pokud patříte mezi uživatele, kteří rádi pracují s fotografiemi tohoto typu, můžete vyzkoušet některou z trojice aplikací, které vám představíme v tomto článku.

intoLive – Live Wallpapers

Někdy se může stát, že se vám krátké video nebo animovaný GIF zalíbí natolik, že byste z něj nejraději udělali tapetu pro své iOS zařízení. Přesně to umí rychle, jednoduše a kvalitně zastat aplikace intoLive – Live Photos, ve které můžete vytvořit živou tapetu pro zamčenou obrazovku, a to nejen z fotografií, ale také z videí, GIFů nebo sekvencí snímků. Aplikace podporuje také import GIFů z jiných zařízení prostřednictvím Wi-Fi a umožňuje úpravy stávajících Live Photos. Ke svým dílům můžete přidávat i různé efekty, text, samolepky a mnoho dalšího.

Live Studio – All In One

Jak název napovídá, nabízí aplikace Live Studio – All In One komplexní škálu nástrojů pro práci se snímky typu Live Photo. Umožňuje jejich rychlé ukládání a sdílení pro export do vašich oblíbených aplikací, s její pomocí můžete také svá videa, GIFy a sekvence snímků proměnit v Live Photo. Aplikace se může pochlubit přehledným a jednoduchým uživatelským rozhraním, častými aktualizacemi, verzí pro iPad a podporou tmavého režimu.

LivePix

Aplikace LivePix slouží k prohlížení, úpravám a sdílení videí, fotografií a animovaných GIFů, stejně jako k jejich přetváření v Live Photo. Součástí aplikace je funkce pro automatické okamžité přehrání Live Photo bez nutnosti stisknutí displeje iOS zařízení, možnost ztlumení zvuku Live Photo, možnost prohlížení Live Photos ve formě slideshow, prohlížení po jednotlivých rámečcích nebo třeba sdílení Live Photos na platformy, které tento formát nepodporují. Samozřejmostí jsou také nástroje pro úpravu, jako třeba ovládání rychlosti přehrávání, možnost přidání filtrů a další.

Amaya Tomanová

Nihil nocere

Dítě devadesátek a milovnice Japonska. S oblibou píšu o aplikacích, marketingu, a historii Applu. Baví mě objevovat nové věci, učit se novým postupům a poznávat nové technologie. Mám ráda impresionismus, Boba Dylana a své Apple Watch.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.