Zavřít reklamu

Věrnostní karty jsou záležitostí, kterou nám obchodníci rádi poskytují, a nabízí nám jejich prostřednictvím různé slevy a bonusy, nicméně s přibývajícím počtem začnou rychle nafukovat naši peněženku. V době, kdy všechno přechází do digitální podoby a mnoho věcí můžeme vyřešit z chytrého mobilního telefonu, jsou věrnostní karty, které zpravidla jen nesou čárový kód, přežitkem.

Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz - Apple magazín

V App Store najdete hned několik aplikací, které tento problém řeší. Digitální úložiště věrnostních karet jsou stále více populární a reagují na to i obchodníci, kteří pomalu vyměňují laserové skenery za optické, které bez problému dokáží načíst čárový kód z displeje. Hned pro Českou republiku můžete najít tři aplikace pro tento účel – Cardless+, Portmonka a zahraniční FidMe, ve které nechybí podpora ČR a češtiny. Lze samozřejmě v App Store najít více zahraničních aplikací, například Key Ring nebo Fidall, nicméně ty jsou i přes možnost přidat vlastní karty pro Čechy nepoužitelné a obsahují spoustu zbytečných funkcí, které v našich končinách nevyužijete (nabídky obchodů, slevové kupony apod.).

Diskuze k článku

  Jak je to relativní… Sám jsem z důvodů změny designu iOS7 zůstal u 6.1.4.(?). Osobně se mi při pohledu na sedmičky ježí chlupy. Nemám rád barvičky, víc se mi líbí starý styl reflektující různé materiáý. Každopádně dobrý a informačně bohatý článek – díky za něj!

  Taky jsem si to myslel, pak jsem vyzkoušel iOS 7 a již bych se nevrátil.
  Spousta skvělých nových funkcí, např. spodní vysunující se lišta.
  Design je odlehčený, svěží.
  Zkuste:-)

  Taky bych dal stokrát přednost tomu staršímu vzhledu. S novými funkcemi to nemá vůbec nic společného. Přirozený vzhled ikon a aplikací byla správná cesta – na uživatele působí přirozeně, pokud se podobají běžným a přirozeným věcem. Tenhle zjednodušený flat design je pěkný humus.

  Vždyť je to k ničemu, všude jsou jen laserové čtečky a prodavačka vás s něčím takovým pošle do p***e (háje)… To mi za ty nervy fakt nestojí, ty aplikace jsou mírně nadčasové, tak o 10 let :D

  Mohli jste vzít do testu i Thin Wallet.
  Problémem těchto aplikací u nás je to, že většina obchodů má staré čtečky, které to z displeje nenačtou (občas pomůže zvětšení a podsvícení naplno). Toto je typické třeba pro Tesco, naštěstí nechodím v době špičky, takže to prodavačky vždy celkem ochotně naťukají ručně. S autorem „původní“ Portmonky (ještě když nebyla pod MF) jsem to diskutoval přes mail. Prostě dokud budou v obchodech staré typy čteček, moc se s tím dělat nedá.

  Já používám mobilepocket. Modernější rozhraní a jsou velmi pružní v podpoře českých obchodů. https://itunes.apple.com/app/mobile-pocket/id384619059

  Taky používám mobile-pocket a jsem spokojený, hlavně se synchronizací v rámci celé rodiny a celkově se vzhledem aplikace. Jen si myslím, že tahle aplikace nemá něco, čím by sem zapadla – online získávané kupóny jako jsem viděl v Portmonce. Tady mám jen to, co si tam sám uložím. Ale u mě tahle aplikace zvítězila, můžu doporučit.

celý text

Čtěte více