Zavřít reklamu

Podle aktuálních zpráv to vypadá, že bychom se možná mohli dočkat příchodu nového VR headsetu z dílny společnosti Valve. Jeho vlastnosti vypadají opravdu zajímavě – měl by nabídnout bezdrátovou konektivitu, obejít se bez nutnosti připojení k PC přes kabel, a měl by být také výrazně pohodlnější.

Valve pracuje na vlastním VR headsetu

Společnost Valve podle dostupných informacích aktuálně vyvíjí nový headset pro virtuální realitu. Designově by se chystaná novinka měla údajně podobat zařízení Oculus Quest. Na skutečnost, že Valve nejspíš chystá nové VR brýle, upozornil YouTuber jménem Brad Lynch. Ten si v kódu SteamVR od Valve všiml hned několika různých odkazů na zařízení, které neslo název „Deckard“. Tytéž odkazy posléze Lynch objevil také v nedávných patentových žádostech společnosti Valve.

Lynchova zjištění o něco později na základě vlastních zdrojů potvrdil také technologický server Ars Technica. Na rozdíl od VR brýlí Valve Index, které firma vydala v roce 2019, by připravovaná novinka měla být mimo jiné opatřená vestavěným procesorem, díky kterému by měla odpadnout nutnost připojení zařízení k počítači za pomoci kabelu. Valve má údajně také v plánu zavést funkci sledování pohybu bez nutnosti použití externích základních stanic. Chystané zařízení pro virtuální realitu z dílny společnosti Valve by dále mohlo prý disponovat Wi-Fi nebo jiným druhem bezdrátové konektivity, mělo by nabídnout vylepšenou optiku a jeho konstrukce by měla zajišťovat nejen lepší komfort pro nositele, ale také lepší výkon. O tom, že společnost Valve vyvíjí nový headset pro virtuální realitu, není tedy nejmenších pochyb. Otázkou je, zda je chystané zařízení určené pro komerční prodej. V historii společnosti Valve lze najít totiž poměrně velké množství produktů, u kterých došlo pouze k internímu vývoji, a které byly posléze opět uloženy k ledu.

Microsoft ještě více otevírá svůj online obchod třetím stranám

Společnost Microsoft se rozhodla opět o něco více zpřístupnit svůj online obchod s aplikacemi také pro vývojáře třetích stran, respektive pro jejich vlastní obchody s aplikacemi. V průběhu následujících několika měsíců by se uživatelé v rámci Microsoft Storu měli tedy dočkat také příchodu nabídky od společností Amazon a Epic Games. Generální manažer Microsoft Store Giorgio Sardo uvedl, že stejně jako jiné aplikace budou mít i aplikace z hlavních nabídek obchodů třetích stran svou vlastní produktovou stránku, a uživatelé si je budou moci bez obav stáhnout. Ke zmíněným společnostem Epic Games a Amazon by se se svou nabídkou měla v dalších měsících připojit i další zvučná jména. Nejedná se o jedinou změnu, která je v poslední době spojená s Microsoft Storem – zmíněný online obchod prochází také poměrně výrazným přepracováním, ke změně dochází také na poli odměňování vývojářů, kteří si nyní mohou ponechat 100 % výdělku z aplikací v případě, že využijí alternativní platební platformy.

.