Zavřít reklamu

O možném skládacím smartphonu z produkce Applu se v teoretické rovině mluví již nějakou dobu, internetem koluje i hrstka více či méně bizarních konceptů na toto téma. Letos tyto spekulace opět posílily, ale pokud se Apple rozhodne opravdu skládací smartphone vydat, už nebude první. To ale v jeho případě není na škodu – iPhone také nebyl historicky prvním smartphonem, jeho význam je ale obrovský.

Apple také – v duchu filosofie svého zakladatele Steva Jobse –příliš nehledí na to, co po něm přímo zákazníci žádají, a soustředí se spíš na produkci výrobků, o nichž lidé až posléze zjistí, že je vlastně chtěli. Pravdou ovšem je, že lidé žádají po Applu ledacos. Výjimkou není ani jeho spoluzakladatel Steve Wozniak, který se nedávno vyjádřil na téma skládacího smartphonu a Apple TV.

Tématika skládacích smartphonů je pochopitelná. Samsung nedávno představil svůj Galaxy Fold, o něco později přišla se skládacím smartphonem také firma Huawei. Steve Wozniak ale projevil znepokojení z toho, že Apple v tomto směru není ve vedení. Zdá se ale spíš, že hlavním důvodem jeho znepokojení je to, že by zkrátka chtěl skládací smartphone od Applu.

Koncept skládacího iPhonu X po vzoru Samsungu Galaxy Fold:

Wozniak uvedl, že Apple byl po dlouhou dobu v mnoha směrech leaderem, a že mu dělá starosti to, že cupertinský gigant není leaderem na poli skládacích smartphonů. „Dělá mi to starosti, protože já opravdu chci skládací telefon,“ svěřil se v rozhovoru pro Bloomberg.

Wozniak projevil i nespokojenost s Apple TV, od které – jak sám uvedl – stále čeká víc. Proto podle svých vlastních slov dává přednost konkurenci od společnosti Roku.

To, že Apple nebude první společností, která by na trh uvedla skládací smartphone, samozřejmě neznamená, že se v tomto směru nemůže stát leaderem. Líbí se vám koncepty skládacích smartphonů od Applu? Jakou by podle vás Apple u takového telefonu stanovil cenu?

foldable iPhone X concept
.