Zavřít reklamu

Na český trh VOD služeb neboli služeb videa na vyžádání, přibyl další velký hráč. HBO Max nahradilo přece jen omezené HBO GO a řadí se tak už mezi skutečně plnohodnotné služby. Pokud spekulujete nad tím, jakou službu začít využívat, tak nemalou roli v rozhodování hrají i uživatelské účty. Ty totiž určují, kolik uživatelů může na svém zařízení sledovat dostupný obsah. 

Netflix 

Netflix nabízí různé druhy předplatného. Jedná se o Basic (199 Kč), Standard (259 Kč) a Premium (319 Kč). Liší se nejen v kvalitě streamovaného rozlišení (SD, HD, UHD), ale i v počtu zařízení, na kterých se můžete dívat současně. U Basic je to jedno, u Standard dvě a u Premium čtyři. Situace se sdílením účtu jiným osobám je tedy taková, že v Basic nepochodíte, protože zde může probíhat jen jeden stream.

Pokud máte více zařízení, můžete se na Netflix dívat, ze kterého zrovna chcete. Vaše předplatné totiž právě stanovuje počet zařízení, na kterých se můžete dívat zároveň. Nijak pak neomezuje počet zařízení, která můžete se svým účtem propojit. Pokud se chcete dívat na novém nebo jiném zařízení, stačí se z něj jen do Netflixu přihlásit svými údaji. 

HBO Max

Nové HBO Max vás měsíčně vyjde na 199 Kč, pokud ale službu aktivujete do konce března, získáte 33% slevu, a to napořád, tedy i když se předplatné zdraží. Nebudete sice platit pořád stejných 132 Kč, ale právě o 33 % méně vzhledem k nové ceně. Jedno předplatné může mít až pět profilů, které si může každý uživatel definovat podle svého a kdy se obsah jednoho nijak nezobrazuje druhému. Souběžný stream lze provozovat na třech zařízeních. Takže pokud budete skutečně „sdílní“, můžete svůj účet poskytnou k využívání dalším dvěma osobám. V podmínkách, které najdete na stránkách HBO Max je však výslovně řečeno následující: 

„Maximální počet oprávněných uživatelů, které můžete přidat, nebo mohou používat platformu současně, můžeme omezit. Oprávnění uživatelů jsou omezena na vaše nejbližší rodinné příslušníky nebo členy vaší domácnosti.“

Apple TV+ 

VOD služba Applu stojí 139 Kč měsíčně, můžete ale využít i předplatného Apple One spolu s Apple Music, Apple Arcade a 200GB úložištěm na iCloudu za 389 Kč měsíčně. V obou případech můžete předplatné sdílet v rámci Rodinného sdílení až s pěti osobami. Dosud Apple nijak nekontroluje, které osoby to jsou, jestli jsou to rodinní příslušníci nebo jen přátelé nesdílející ani společnou domácnost. O počtu souběžných streamů společnost nic neříká, nicméně mělo by to být tedy 6, kdy si každý člen „rodiny“ prohlíží vlastní obsah.

Amazon Prime Video

Měsíční předplatné pro Prime Video vás vyjde na 159 Kč měsíčně, každopádně aktuálně má Amazon speciální akci, v rámci které můžete předplatné získat za 79 Kč měsíčně. Tato akce však trvá již minimálně rok a její ukončení je v nedohlednu. Jeden účet může na Prime Video využívat až šest uživatelů. Přes jeden Amazon účet můžete v rámci služby streamovat maximálně tři videa najednou. Chcete-li streamovat totéž video na vícero zařízeních, můžete tak učinit pouze u dvou najednou. 

.