Zavřít reklamu

Do České republiky oficiálně dorazila nová streamovací služba HBO Max, již dříve jste ale mohli využívat jiné streamovací platformy s podobným názvem, a to HBO GO. Pár titulů ubylo, pár jich naopak přibylo, především je ale služba pohodlnější na používání, a pokud nebudete příliš dlouho váhat, je i levnější. 

HBO Max je americká služba videa na vyžádání (VOD) založená na předplatném, kterou vlastní společnost AT&T WarnerMedia prostřednictvím své dceřiné společnosti WarnerMedia Direct. Její smysl je tedy takový, že vám nabídne obsáhlou knihovnu filmů, seriálů a dokumentů, které si za měsíční poplatek můžete spustit kdykoli se vám to hodí. Vyjma vlastní produkce zde tak najdete i tu z dílen DC, Warner Bros. nebo Cartoon Network.

Podporovaná zařízení 

Zařízení podporující HBO Max najdete zde. V případě zařízení Applu, tedy iPhonů a iPadů, musíte mít verzi iOS 12.2 nebo novější. Aplikaci si můžete nainstalovat z App Store. V případě počítačů Mac je požadován systém macOS 10.10 Yosemite nebo novější. Podporované prohlížeče jsou nejnovější verze Chromu, Firefoxu ale také Safari ve verzi 12 nebo novější. Na počítače není aplikace třeba, stačí přejít na web HBOMax.com a vybrat možnost Přihlásit se nebo Zaregistrovat se (vpravo nahoře).

Ohledně televizí jsou podporované ty značek LG nebo Samsung, stejně jako konzole Playstation, Xbox či Android TV a samozřejmě Apple TV. Máte-li Apple TV 4K nebo Apple TV HD s nejnovějším softwarem tvOS, stačí otevřít App Store a vyhledat aplikaci HBO Max, nainstalovat ji a následně se opět přihlásit nebo zaregistrovat. Přítomna je i podpora streamu přes AirPlay 2 nebo propojení počítače s televizí za pomoci kabelu HDMI.

Cena 

Do 31. března je u HBO Max přítomna zaváděcí ale časově neomezená 33% sleva. Místo 199 Kč tak budete měsíčně platit 132 Kč, a to dokud službu nezrušíte. Novinka HBO GO nahrazuje, na chytrých zařízeních ale můžete používat oba tituly souběžně, nicméně HBO Max přináší mnohé výhody. Pokud nicméně přejdete, nepřevede se vám historie sledování. HBO GO stálo 159 Kč. Z důvodu poplatků Applu za obsah zakoupený skrze jeho distribuční obchody doporučujeme provést registraci na webu. Po rozkliknutí iOS aplikace v App Store totiž i ta ukazuje měsíční předplatné ve výši 199 Kč a s aktuální slevou nepočítá (anebo ano, ale ten rozdíl je právě zmíněný poplatek).

HBO Max 8

Výhody 

Předně jde o samotnou kvalitu. HBO Max totiž poskytuje obsah až ve 4K kvalitě s HDR a Dolby Atmos (HBO GO nabízelo 1080p). Titulů je sice jen hrstka, ale dá se předpokládat, že další budou přibývat. Katalog jinak čítá na cca 1 500 filmů a seriálů, kdy u většiny najdete titulky (kterým lze nastavit i barva, pozadí a písmo), zhruba polovina nabízí dabing.

To hlavní je ale v širším využití celé rodiny. HBO Go totiž nabízelo jen jeden profil, nyní je jich zde 5, kdy se tedy vámi sledovaný obsah nemíchá s tím, na který koukají vaše ratolesti (kterým lze nastavit dětský profil). Počet souběžných streamů se také navýšil ze dvou na tři. V jednom předplatném tak může sledovat jiný obsah na televizi, v iPhonu i třeba iPadu. Zároveň už neuvidíte ve videu vodoznak služby a je přítomna funkce Skip intro. 

Do HBO Max se můžete registrovat zde 

.