Zavřít reklamu

Apple Watch Series 4 jsou v poslední době skloňovány snad ve všech pádech. Apple čtvrtou generaci svých chytrých hodinek představil na letošní Keynote, kdy vyzdvihl jejich nejvýznamnější funkci – schopnost záznamu EKG. Došlo u nich ale také ke zlepšení snímání srdečního tepu – to je na rozdíl od EKG funkce dostupné všem uživatelům bez ohledu na bydliště.

K měření srdečního tepu slouží u Apple Watch Series 4 aplikace Heart Rate. Pokud jste majiteli čtvrté generace Apple Watch s nainstalovanou nejnovější verzí operačního systému watchOS, stačí aplikaci spustit a přiložit prst na digitální korunku hodinek. Hodinky v tu chvíli přepnou z měření za pomoci infračervených diod k použití elektrod senzoru, zabudovaného v digitální korunce.

Měření srdečního tepu tímto způsobem je podle slov společnosti Apple o poznání rychlejší, ale také přesnější, protože se ve svém průběhu aktualizuje každou sekundu, zatímco při klasickém měření probíhá aktualizace každých pět sekund. Přiložením prstu na digitální korunku svých Apple Watch vytvoříte uzavřený okruh mezi vaším srdcem a oběma horními končetinami, aby mohlo dojít k zachycení elektrických impulsů.

Jak jsme již zmínili v úvodu článku, využití této funkce není podmíněno nákupem Apple Watch Series 4 na území Spojených států. Můžete tedy začít využívat výhod elektrod v digitální korunce vašich hodinek i v případě, že u nás ještě nebyla schválena funkce EKG. Při měření srdečního tepu tímto způsobem bude výsledek zaznamenán v aplikaci Zdraví s uvedením zdroje EKG.

Apple Watch EKG

Zdroj: Apple

.