Zavřít reklamu

Společnost Apple v noci na dnešek uvolnila wachOS 5.2 pro všechny uživatele s kompatibilními hodinkami. Po více než dvou měsících se tak uživatelé dočkali aktualizace, která konečně přináší nějaké zajímavé a dlouho očekávané novinky.

V první řadě jde samozřejmě o funkci měření EKG, kterou Apple loni v září představoval jako jednu z nejzásadnějších, ne-li nejzásadnější novinku aktuální generace Apple Watch. Monitorování EKG bylo dříve dostupné jen na území USA, od vydání watchOS 5.2 si může srdeční aktivitu změřit každý uživatel ze seznamu vybraných zemí v Evropě a Hong Kongu. S možností měření EKG se váže také zpřístupnění funkce pro ohlašování nepravidelného srdečního cyklu v rámci notifikací.

Evropské země, kde je od dnešního dne tato funkce zpřístupněná, jsou následující: Rakousko, Belgie, Dánsko, Finsko, Francie, Řecko, Německo, Maďarsko, Irsko, Itálie, Lucembursko, Holandsko, Norsko, Portugalsko, Rumunsko, Španělsko, Švédsko, Švýcarsko a Velká Británie. Na Českou republiku, potažmo Slovensko, se tak bohužel nedostalo a my tak musíme stále čekat na certifikaci služby u příslušných regulačních úřadů.

Oficiální galerie watchOS 5.2:

Společně s rozšířenou podporou měření EKG nový watchOS obsahuje také podporu pro nově prodávané AirPods 2. generace, podpora pro službu Apple News+, nové ciferníky pro vybrané modely Apple Watch a samozřejmě také opravy chyb a optimalizace systému.

Aktualizace watchOS 5.2 je velká necelých 500 MB a stáhnout si jí můžete přes aplikaci Apple Watch ve vašem iPhonu, v záložce Obecné a Aktualizace softwaru.

Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Diskuze k článku

    Pamatuju si na ty Apple nadšence, kteří celý systém, Puma to byla, myslím, přeložili zdarma do češtiny a poslali to Applu, který to následně zabudoval do systému. Teď v tom je asi nějaká legislativa, a nebo si Apple zjistil, že Češi jsou z velké části národ hypochondrů milujících návštěvy lékařů v nemocnicích, a bojí se to tady spustit. Těžko to může být natvrdo fixované na GPS, copak si nemůžete změřit ekg na cestě?

celý text

Čtěte více