Zavřít reklamu

Známou klasiku Mario Kart zřejmě nic nenahradí a na iOS se jí s velkou pravděpodobností nedočkáme. Naštestí existuje několik iOS alternativ. Za jednu z nich se dá považovat Table Top Racing.

Malá autíčka, jednoduché ovládání a bonusy. Tři ingredience, které po zabalení do pěkného obalu tvoří recept na zábavnou hru pro každého. Table Top Racing sice není typ hry, která vás ohromí už na začátku, jako třeba Real Racing 3, ale to není na škodu. Hra klade důraz především na hratelnost a v té vyniká.

Jako většina závodních arkád je Table Top Racing rozdělen do několika částí. Šampionát, speciální tratě a rychlý závod. Nejzajímavější je samozřejmě šampionát, ve kterém se prokousáváte přes několik herních módů až k závěrečnému turnaji a poháru. Herní módy obsahují například eliminaci, jízdu na čas, bourání do nepřítele nebo třeba turbo trať. Na většině tratí se setkáte s bonusy, kterých je jen devět, ale hru příjemně oživí – bomba, turbo, elektrošok, raketa a další.

A co auta a prostředí? Jak už název napovídá, Table Top Racing se odehrávají na stole. Prostředí je zasazeno do celkem osmi mini tratí, na kterých najdete věci jako nože, hamburgery, šroubováky, lampy, flašky, konvice … prostě „co dům dal“. Tyto předměty vymezují tratě a v nejednom případě se za ně zachytíte. Hra naštěstí reaguje pohotově a při jakékoliv srážce mimo trať, nebo spadnutí z tratě okamžitě restartuje vozítko na trať.

Když už jsme u těch vozítek, pojďme si o nich povědět více. Na začátku máte k dispozici pouze dvě, celkem jich je k dispozici deset. Každé mini autíčko je detailně vykresleno a existuje zde menší vylepšovací systém. Bohužel je automatický. Za peníze získané v závodech sice můžete vylepšovat vlastnosti auta, pokaždé však jen jednu, která je pevně určená hrou. Nejdříve třeba turbo, až poté rychlost a nakonec akceleraci. Trochu tento systém nechápu a každému asi nebude příjemný. Volnou ruku máte pouze při výběru disků kol, která přidávají různé vlastnosti a lze je koupit za vydělané peníze. Stejně tak je to u barev laku, ty jsou však k dispozici pouze čtyři pro každé auto. Další automobily můžete buď vyhrát v šampionátech, nebo koupit za měnu ve hře. Pokud by vám vyhrávání závodů nestačilo, lze pořídit více mincí přes In-App nákupy.

Závody samotné jsou opravdu zábavné, ale také nevyzpytatelné. Pořadí závodníků se mění opravdu rychle, jelikož jeden bonus ve hře dokáže zamíchat celým pořadím. Často se tak stane, že poslední kolo jste na prvním místě, ale v poslední zatáčce vás někdo vyhodí do vzduchu a skončíte poslední. Nejdříve to je frustrující, ale po pár závodech už se naučíte lépe zacházet s bonusy a ovládáním a vše je najednou zábavnější. Ovládání je zde trochu odlišné od jiných závodních her. Nenajdeme tu ani plyn, ani brzdu. K dispozici máte buď dvě tlačítka pro zatáčení, nebo akcelerometr. Pak jsou tu ještě tlačítka pro použití bonusů, nic víc. Ovládání je jednoduché a díky tomu se můžete více soustředit na hru a na zničení soupeřů.

Table Top Racing nepřekoná Mini Motor Racing, ani opravdový simulátor jako Real Racing 3. Ovšem zábavy si užijete podobně jako při hraní Mario Kart. Když si k tomu ještě přihodíte multiplayer, který lze hrát až se čtyřmi kamarády lokálně, nebo přes Game Center, zábava ještě poroste. Grafická stránka hry je na velmi dobré úrovni, ovšem soundtrack se řadí spíše k průměru. Herní doba šampionátů nebude nijak závratná, ale na pár hodin vás společně se speciálními tratěmi zabaví. Hra je iOS universal a podporuje Game Center včetně žebříčků a úspěchů. Nabízí i iCloud synchronizaci, která však nefunguje (v.1.0.4). A dejte si pozor při koupi, hra oficiálně nepodporuje iPhone 3GS a iPod 3. generace. Table Top Racing není trhák, ale pokud vás baví zmíněný Mario Kart a jemu podobné hry, určitě dejte TTR šanci.

[app url=http://clkuk.tradedoubler.com/click?p=211219&a=2126478&url=https://itunes.apple.com/cz/app/table-top-racing/id575160362?mt=8]

.