Zavřít reklamu

Je pravda, že je iPhone 14 Pro Max nejvyspělejším iPhonem vůbec, zároveň je také ale tím nejdražším. Ne všichni pak využijí všech jeho funkcí, někomu totiž stačí mít méně v telefonu ale více v peněžence. Podívejte se tedy, jak fotí základní iPhone 14 ve dne. Třeba vám bude stačit, pokud oželíte teleobjektiv. 

Právě to je to, na čem je základní model značně krácen. O LiDAR ani tak nejde, ale právě možnost přiblížit si fotografovanou scénu je velice užitečné, a to dle mého osobního názoru i více než její oddálení. Navíc když ultraširokoúhlý fotoaparát pořád maže strany fotografie. Uvažovat o digitálním přiblížení nemá smysl. To je tedy pětinásobné, ale takové výsledky se nehodí prostě k ničemu.

Specifikace fotoaparátu iPhone 14 (Plus) 

  • Hlavní fotoaparát: 12 MPx, ƒ/1,5, OIS s posuvem snímače 
  • Ultraširokoúhlý fotoaparát: 12 MPx, ƒ/2,4 
  • Přední fotoaparát: 12 MPx, ƒ/1,9 

Chybí i makro nebo ProRAW. Druhé zmíněné pravděpodobně vůbec nepotřebujete, o prvním by se dalo polemizovat. I iPhone 14 si ale umí dobře hrát s hloubkou ostrosti, takže pokud vyloženě nepotřebujete fotit opravdu přiblížené objekty, tak to úplně nevadí.

Co se videa týče, je zde filmařský režim, který se naučil 4K HDR a to při 24 nebo 30 fps. Je zde i akční režim, který podává poměrně přesvědčivé fotografie. Apple zapracoval i na čelní kameře, pokud jste milovníky selfíček. Na běžné focení je tedy iPhone 14 úplně v pohodě, pokud ale chcete více, musíte sáhnout hlouběji do kapsy. 

.