Zavřít reklamu

Již od představení iPhone X v roce 2017 se mezi jablíčkáři řeší stále jedna a ta samá věc – návrat Touch ID. Uživatelé po návratu čtečky otisků prstů volali ihned po zmiňovaném odhalení „desítky,“ avšak následně jejich prosby jemně utichly. Každopádně znovu se rozezněly s příchodem pandemie, kdy se technologie Face ID ukázala jako ne tak úplně praktická. Jelikož lidé mají zakryté tváře rouškou či respirátorem, tak pochopitelně není možné oskenovat obličej a ověřit tak, zdali se jedná skutečně o daného uživatele. To by se každopádně mohlo velice brzy změnit.

Takto bude vypadat iPhone 13 Pro (render):

Podle nejnovějších informací od uznávaného analytika Ming-Chi Kua, které se podařilo získat zahraničnímu portálu MacRumors, pro nás Apple chystá zajímavé změny. Ve své nejnovější zprávě investorům se totiž věnoval generaci iPhone 14 (2022), která by měla opět přinést čtyři modely. Jelikož se ale modelu mini v prodejích tak úplně nedaří, tak bude zrušen. Namísto toho přijdou dva telefony s 6,1″ a další dva s 6,7″ displejem, které se budou dělit na základní a pokročilejší. Právě pokročilejší (a zároveň dražší) varianty by měly nabídnout čtečku otisků prstů zakomponovanou pod displejem. Tyto jablečné telefony by zároveň měly přinést vylepšení fotoaparátu, kdy například širokoúhlý objektiv nabídne 48 MP (namísto současných 12 MP).

iPhone-Touch-Touch-ID-display-concept-FB-2
Dřívější koncept iPhonu s Touch ID pod displejem

Návrat Touch ID by bezesporu řadu jablíčkářů nesmírně potěšil. Objevují se ale také názory, zdali na podobnou vychytávku už nebude pozdě. Aktuálně se totiž celý svět očkuje proti onemocnění COVID-19 s vidinou ukončení pandemie a tedy i zahození roušek. Jak tuto situaci vnímáte vy? Má podle vás Touch ID pod displejem ještě smysl, nebo postačí Face ID?

.