Zavřít reklamu

V dnešní recenzi si představíme zajímavou aplikaci pro iPhone, která vám umožní snadný přístup a komunikaci na internetových diskusních fórech.

Tapatalk slouží jako klient pro prohlížení a příspívání do diskuzních fór. V hlavní nabídce vám aplikace poskytne seznam různých druhů internetových fór podle jejich tématického zaměření, jako např. Games, Sports, Music atd. Pokud hledáte nějaké konkrétní fórum, tak stačí v hlavní nabídce kliknout na Search a vyhledat fórum podle jeho názvu, případně si v panelu New vyfiltrovat nově podporovaná fóra v Tapatalk.

Pokud si vyhledáte fórum, tak stačí volbu dotykem potvrdit a tím se přenesete přímo do fóra. Jednotlivé tématické okruhy, které se na fóru nachází, si můžete nechat seřadit dle kategorie nebo abecedně dle názvu. Na této obrazovce se nachází pro fórum 2 zásadní volby a to registrace a login.

Po přihlášení se již můžete plnohodnotně pohybovat ve fóru. V dolní liště se objeví nové nabídky Latest, Forum, Search, Messages, More. Jakmile se jednou přihlásíte, tak při dalším použití se přihlásíte již automaticky, bez vyplňování jména a hesla.

Jednotlivé nabídky detailněji:

 • Latest – ukáže vám poslední aktuální témata. Také si zde můžete zvolit zda chcete ukázat všechny témata nebo jen ty nepřečtené (na této položce se nachází i číslo, které vám ukazuje kolik témat máte nepřečtených).
 • Forum – nachází se zde jednotlivé tématické okruhy a dva druhy třídění, tak jako jsem popsal již výše (třídění dle kategorie a dle názvu)
 • Search – klasický vyhledávač.
 • Messages – možnost číst, spravovat a reagovat na soukromé zprávy.
 • More – několik dalších nabídek, které vám poskytnou informace o vašem účtu, ukážou témata, která jste založili a do kterých přispíváte, dále statistické údaje (počet členů, počet online členů atd.).

Při pohybu na fóru můžete používat a dělat vše na co jste ve fórech zvyklí. Můžete zakládat témata, odpovídat, posílat soukromé zprávy dokonce i uploadovat fotky či obrázky.

Co lze považovat za velkou nevýhodu je podpora českých fór, která je alespoň dle mé zkušenosti mizivá. Pro to, aby bylo možné fórum v Tapatalk zobrazit, tak na něm totiž musí být nainstalován speciální plugin a musí být zaregistrované na stránce Tapatalk. Z mých oblíbených fór se mi podařilo najít pouze fórum Jablíčkáře. Aplikaci bych ale určitě nezavrhoval.

Tapatalk je možno stáhnout ve verzi zdarma a v placené verzi za 2,39 €. Verze zdarma je omezená a je tak určená pouze pro prohlížení. Nelze tedy psát příspěvky, posílat soukromé zprávy a obrázky mohou být pouze menší velikosti. Pro vyzkoušení ale bohatě postačí.

Po užívání této aplikace jsem si ale otevřel podporované fórum v Safari a musím říct, že v této chvíli jsem si teprve uvědomil, o jak užitečnou aplikaci se jedná. V aplikaci Tapatalk je čtení i navigace o mnoho snažší.

Závěr
Z počátku jsem byl k používání této aplikace skeptický, ale časem jsem začal objevovat její výhody. Fórum se načítá rychle, vše je skvěle optimalizované a přehledné, v nabídkách funguje i landscape mód, text je dobře čitelný a optimálně velký. Tím pádem odpadá neustálé přibližování a oddalování a posouvání se po obrazovce sem a tam.

Aplikace jako taková je tedy velmi užitečná a posune konfort používání na zcela jinou úroveň, na kterou si snadno zvyknete, bohužel mi však prozatím chybí podpora ze strany českých fór (věřím, že se to zlepší – vzhledem k tomu, že aplikace je multiplaformová). Minimálně doporučuji vyzkoušet free verzi i kdyby vám měla sloužit jen na fórum Jablíčkář.

[xrr rating=4/5 label=“Hodnocení Adama“]

App Store link – Tapatalk – verze zdarma, placená verze (2,39 €)

Odborný Apple magazín zaměřený na návody, recenze, novinky a názory, týkající se společnosti Apple a jejich produktů.

Všechny články autora

Diskuze k článku

  Určitě šikovná aplikace, poslední dobou o nic celkem přemýšlím a po přečtení recenze jsem zase blíže ke koupi. Navíc při otevření fóra 14205.w5.wedos.net přes iphone to samo nabízí k aplikace tapatalk :).

  v minulosti som si stiahol zadarmo nejake aplikacie co boli urcitu dobu zadarmo, a teraz si ich cez ten isty ucet po vycisteny iPodu nemozem stahnut zase zadarmo?
  som myslel ze sa to zapisuje dajak na ucet alebo jak to je pls

  mne sa tato app tiez pozdava, no upozornim, ze forum.iphone.cz nefunguje, asi to este nemaju doladene a chcem sa spytat ako tuto funkciu sprevadzkujem na svojom fore i ked ziadne nema, ale zaujima ma to, dakujem

  No jo máš pravdu teď jsem zkoušel forum.iphone a funguje, jablečný fóra o téhle aplikaci ví. Myslím, že je škoda, že mnohá fóra tam chybí, nejspíš o aplikaci ani neví. Pro tebe Petře určitě stojí za zvážení i placená aplikace, protože jsi na fóru často jakožto redaktor :). Osobně jsem při recenzovaní napsal moderátorům 2 fór, aby se zaregistrovali, že to někteří uživatele a vlastníci iPhonu a ostatních platforem uvíají, bohužel reakce jsem se nedočkal.

  Edit: forum.iphone je v databázy, dá se najít, ale momentálně se nanačte, asi ještě něco dolaďují, ale myslím, že by se tam mělo objevit zanedlouho plně funkční.

celý text

Čtěte více.