Zavřít reklamu

Pokud patříte mezi jablečné nadšence, tak jste zajisté společně s námi na začátku týdne sledovali druhou letošní podzimní konferenci od Applu. Hned na začátek jsme se na této konferenci dočkali představení HomePodu mini, nejvíce lidí však samozřejmě čekalo na čtveřici nových iPhonů 12. „Dvanáctek“ jsme se nakonec doopravdy dočkali – konkrétně Apple představil iPhone 12 mini, iPhone 12, iPhone 12 Pro a iPhone 12 Pro Max. Co se týče velikosti těchto zařízení, tak nám to Apple opět solidně zamíchal – oproti loňským iPhonům jsou totiž velikosti úplně jiné.

Co se týče velikosti chytrých telefonů, tak se nejčastěji uvádí prostřednictvím velikosti displeje. Abychom vše uvedli na pravou míru, tak iPhone 12 mini disponuje displejem o velikosti 5.4″, iPhone 12 společně s iPhonem 12 Pro poté mají displej velký 6.1″ a největší iPhone 12 Pro Max má poté displej o velikosti 6.7″. Tato čísla však některým uživatelům nemusí vůbec nic říct, a to především v případě, pokud vlastní nějaké starší zařízení a novodobý iPhone ještě neměli v ruce. Jestliže si tedy chcete pořídit jeden z nových iPhonů 12 a absolutně si nejste jistí tím, jakou velikost vybrat, tak vám dost možná pomohou obrázky, které přikládám níže. Na těchto obrázcích, které pochází ze zahraničního magazínu Macrumors, najdete vyobrazených hned několik postarších a zároveň zbrusu nových jablečných telefonů vedle sebe. Díky tomu si můžete o velikosti jako takové udělat o něco lepší obrázek.  

porovnání velikostí iphone 12

porovnání velikostí iphone 12
Zdroj: macrumors.com

Na levé straně výše přiloženého obrázku najdete stařičký iPhone SE, potažmo 5S, který disponuje 4″ displejem. Na pravé straně poté najdete nejnovější vlajkovou loď v podobě iPhone 12 Pro Max, který disponuje displejem o velikosti 6.7″ – co si tedy budeme nalhávat, po stránce velikosti se toho změnilo opravdu hodně. Ihned za prvním iPhonem SE první generace najdete 5.4″ iPhone 12 mini. Pozoruhodný je v tomto případě fakt, že 12 mini je oproti SE první generace jen o několik milimetrů větší, a i přesto disponuje displejem, který je o 1.4″ větší. Toho je samozřejmě docíleno tím, že je displej na iPhone 12 mini přes celou obrazovku s minimálními rámečky. iPhone 12 a 12 Pro se poté nachází mezi iPhonem X (XS či 11 Pro) a iPhonem 11 (XR). Vlajková loď v podobě iPhonu 12 Pro Max se poté nachází úplně vpravo, což znamená, že se jedná o největší jablečný smartphone, který kdy společnost Apple představila. Kalifornský gigant tedy novými iPhony 12 musel potěšit naprosto každého – jak zastánce kompaktních telefonů, tak zastánce obrů.

.