Zavřít reklamu

Pokud patříte mezi jablečné nadšence, tak jste zajisté společně s námi na začátku týdne sledovali druhou letošní podzimní konferenci od Applu. Hned na začátek jsme se na této konferenci dočkali představení HomePodu mini, nejvíce lidí však samozřejmě čekalo na čtveřici nových iPhonů 12. „Dvanáctek“ jsme se nakonec doopravdy dočkali – konkrétně Apple představil iPhone 12 mini, iPhone 12, iPhone 12 Pro a iPhone 12 Pro Max. Co se týče velikosti těchto zařízení, tak nám to Apple opět solidně zamíchal – oproti loňským iPhonům jsou totiž velikosti úplně jiné.

Co se týče velikosti chytrých telefonů, tak se nejčastěji uvádí prostřednictvím velikosti displeje. Abychom vše uvedli na pravou míru, tak iPhone 12 mini disponuje displejem o velikosti 5.4″, iPhone 12 společně s iPhonem 12 Pro poté mají displej velký 6.1″ a největší iPhone 12 Pro Max má poté displej o velikosti 6.7″. Tato čísla však některým uživatelům nemusí vůbec nic říct, a to především v případě, pokud vlastní nějaké starší zařízení a novodobý iPhone ještě neměli v ruce. Jestliže si tedy chcete pořídit jeden z nových iPhonů 12 a absolutně si nejste jistí tím, jakou velikost vybrat, tak vám dost možná pomohou obrázky, které přikládám níže. Na těchto obrázcích, které pochází ze zahraničního magazínu Macrumors, najdete vyobrazených hned několik postarších a zároveň zbrusu nových jablečných telefonů vedle sebe. Díky tomu si můžete o velikosti jako takové udělat o něco lepší obrázek.  

porovnání velikostí iphone 12

porovnání velikostí iphone 12
Zdroj: macrumors.com

Na levé straně výše přiloženého obrázku najdete stařičký iPhone SE, potažmo 5S, který disponuje 4″ displejem. Na pravé straně poté najdete nejnovější vlajkovou loď v podobě iPhone 12 Pro Max, který disponuje displejem o velikosti 6.7″ – co si tedy budeme nalhávat, po stránce velikosti se toho změnilo opravdu hodně. Ihned za prvním iPhonem SE první generace najdete 5.4″ iPhone 12 mini. Pozoruhodný je v tomto případě fakt, že 12 mini je oproti SE první generace jen o několik milimetrů větší, a i přesto disponuje displejem, který je o 1.4″ větší. Toho je samozřejmě docíleno tím, že je displej na iPhone 12 mini přes celou obrazovku s minimálními rámečky. iPhone 12 a 12 Pro se poté nachází mezi iPhonem X (XS či 11 Pro) a iPhonem 11 (XR). Vlajková loď v podobě iPhonu 12 Pro Max se poté nachází úplně vpravo, což znamená, že se jedná o největší jablečný smartphone, který kdy společnost Apple představila. Kalifornský gigant tedy novými iPhony 12 musel potěšit naprosto každého – jak zastánce kompaktních telefonů, tak zastánce obrů.

Redaktor (nejen) magazínu Jablíčkář, kterého baví informační technologie všeobecně. Kromě práce jsou jeho vášní také sportovní automobily. O společnosti Apple píše již několik let a život bez jablečných produktů už si nedovede představit.

Všechny články autora

Diskuze k článku

  A to srovnání je KDE ? čekal jsem nějakou tabulku či co – tohle vážně není srovnání a nebo Ovce jsou už tak blbí že je zajímá jen velikost ?

  Tohle srovnání je založeno jen na velikostech. Co se týče podrobných srovnání, tak těch už na našem magazínu vyšlo několik.

  Pokud už napíšu KOMPLETNÍ srovnání, tak bych čekal, že budou porovnány i velikosti displejů (jak už tady bylo zmíněno). Pro představu by stačily i fotky druhé strany mobilů. A pak u kompletního srovnání chybí tabulka s rozměry. Fotky jsou hezké, ale o skutečné velikosti neříkají nic. Aspoň okótované, ale to už by asi bylo moc práce doplnit do fotek kóty. A tloušťka telefonů se taky neřeší. Spíš než kompletní je to jen rychlé srovnání velikostí. Článek jak na příkaz – musíme něco rychle napsat. Škoda

  11 pro není stejně jak xs a x

  11 Pro, XS a X jsou velikostně naprosto stejné.

  Hej nepis uz radsi nic Jelic , jen se ztrapnujes…
  Smaozrejme ze NEJSOU velikostne naprosto stejne!
  Stejna je uhlopricka displaye ale ne velikost telefonu…

  Asi si už děláte legraci, jinak tomu nerozumím. Pokud vám rozdíl maximálně půl milimetru na každé straně přijde podstatný a viditelný na monitoru, tak vás velmi obdivuji. Bez digitálního měřidla nemáte šanci půl milimetru rozdíl poznat, tak stejně rozdíl nepoznáte ani v ruce. Tolik k vašim výlevům a chytrosti.

  Na stránkách Applu je ten nový iPhone 12 mini vyobrazen menší než SE. Dokonce i v technických parametrech má na Apple.cz uvedené menší rozměry. Tak kde je pravda?

  Zbytečný článek, zadne srovnání, podle tohoto článku se fakt nelze rozhodnout

  A vidíte ty obrázky, nebo jste jim nevěnoval pozornost? Tento článek není kompletní srovnání, ale srovnání VELIKOSTÍ.

  Asi máte malý monitor, od toho je pak v prohlížeči funkce přiblížení :) nezlobte se na mě, ale tohle jsou už opravdu trapné výmluvy.

  Tak je to kompletní srovnání, jak píše nadpis článku, nebo není jak tvrdíte tady v komentu? Nezlobte se, ale pokud napíšete, že to je komplet srovnání, tak snad neporovnám jen velikosti, ne?

  Pro mne je při srovnatelném výkonu rozhodující velikost. Nemám rád lopaty. Pro mě je článek velmi užitečný, udělal jsem si představu o velikosti nového Mini. Určitě lépe, než kdyby tam byla tabulka s milimetry atp. Mimochodem, jestli Spaik potřebuje srovnávací tabulku s rozměry, ať použije srovnávací nástroj na Apple.com.

  Ta tabulka je samozrejme na spouste jinych webech.
  Ale bavime se tady o tomhle clanku na tomhle webu…
  Nadpis vyzyva k vyreseni “tapani” v rozmerech a modelech a to rozhodne nedela…
  Je to proste odflaknuty mrzak ktery ma z ukol jen lakat lidi klikat…

  Většině lidem rozhodně poslouží lépe obrázkové srovnání, než nějaká tabulka s údaji o velikostech. Každopádně, pokud se vám článek nezdá býti správný, tak jak píše čtenář níže – můžete se pustit do tvorby vlastního magazínu a tento článek tam uveřejnit.

  Mně osobně více řekne toto obrázkové porovnání s jinými modely, než nějaká konkrétní tabulka s údaji. Pochybuji, že někdo bude podle pravítka měřit tyto údaje, aby měl nějakou představu. Běžnému uživateli skvěle poslouží tento obrázek velikostí pro srovnání a představu. Lidé, jako vy by vůbec komentáře psát neměli – diskuze neslouží za účelem nadávek a útočení na autory článků. Pokud chcete napsat nějakou konstruktivní kritiku, tak ano, ale vaše chování je naprosto nevhodné a k smíchu.

  Mě to takto, to srovnání vyhovuje, sice hodně používám služební Android(xperii xz2 mini) , ale pošilhával jsem po SE2, kterým bych nahradil soukromý muzejní Iphone4 a přišla mi zbytečné veliká. IPhone 12 je o pár milimetrů menší, ale nechaji si to pořádně zaplatit (já vím, je tam lepší foťák, displej, procesor, operační paměť… )

  Na webu Applu můžete vedle sebe porovnat tři různé modely současně, a to jak na obrázcích (jde vyzoomovat do skutečné velikosti), tak i v přehledu rozměrů a dalších parametrů. Je to tam fakt kvěle udělané, odkaz na to mohl být jádrem tohoto článku a při vhodně zvoleném názvu (aby nemátl) by absolutně uspokojil každého. Nebylo by tu zbytečně tolik nespokojených komentářů.

  Mimo mísu: Dnes bych chtel urcite psat clanky, kazdy chytry jak radio (nebo spise jako strýc google) nikdo pomalu neoceni ani ten cas, ktery s tim nekdo ma. Pokud nevyhovuje tak stekam pokud je dobry, tak stejne neocením. Pokud to tu je takový pruser tak jdu jinam. Pokud neni kam, udelam sve vlastni stránky a ukazu, jak se to ma delat.

  máte pravdu, ale bohužel převládá bulvární psaní, kdy nadpis navnadí a nakonec se z článku člověk nic nedozví. Např: Tápete s výběrem iPhonu? Přinášíme kompletní velikostní srovnání iPhonů 12 s předchozími generacemi. Vlastním již pět let iPhone 6+ a nepamatuji si kolik palců má. Takže s bulvárním „KOMPLETNÍ“ mám problém, když model zde není uveden.Jinak konstruktivní kritika vede k zlepšování, většinou. Jinak Jablíčkář patřil k top Web stránkám. Bohužel poslední dobou se mi zdá, že jen přeloží obsah a přihodí bulvární nadpis (aby se to více klikalo a zobrazovalo). Velikost telefónu a velikost displeje jsou rozdílné věci, zde by se tabulka hodila. Jinak z 3G jsem přešel na 6+, teď zvažuji co dál. Telefón funguje skvěle z originální baterkou taky není problém, ale bohužel appky hlásí ukončení podpory pro starý iOs. Umocněné je to tím, že používám US účet, z dob kdy CZ nebyla.

  Chcete mi říct, že jste se v tomto případě nic nedozvěděl? Pomocí dvou přiložených obrázků můžete zjistit velikost nových modelů oproti starším generacím. A co se týče vašeho názoru na obsah, tak si magazín asi pletete s jiným. Je samozřejmé, že několik dní po představení nových jablečných produktů se zde budou objevovat převážně články, které s touto událostí souvisí – logicky čtenáře momentálně nebudou zajímat návody, apod. Tato situace se naskytne třeba třikrát do roka. Mimo těchto několika dní je na Jablíčkáři každý den publikován obsah, který není žádným způsobem převzatý a přeložený – kromě Apple a IT souhrnu dne, které vychází ve 20 a 21 hodin. V těchto souhrnech se nachází novinky za uplynulý den. Tyto novinky musíme, opět logicky, podle vašeho slovníku převzít ze zahraničních webů – taková malá země, jakou Česko je, bohužel nemá k dispozici informace z první ruky.

  Hejterům zdar a přání, ať jdou hejtit jinam. Srovnání super. Toto bylo první, co jsem hledal ještě před Keynote

  Nezlobte se, ale tohle neni hejtění, ale konstruktivní kritika. Článek má nadpis …kompletní srovnání…, kde bych čekal kompletní srovnání. Ne že sám autor pak napíše do komentářů, že se nejedná o kompletní srovnání. To přece nedává smysl.

  Člověk se i zasměje, když čte ty komentáře…..
  Krásně to popisuje Vaší povahu…
  Jinak pro mě pěkné foto pro srovnání a úhlopříčky v textu…..
  A pokud chcete vědět vše o novinkách, tak sledujte KEYNOTE

celý text

Čtěte více.