Zavřít reklamu

MagSafe baterie pro iPhone 12 je produktem, na který mnoho jablíčkářů čekalo několik dlouhých měsíců – nakonec jsme se ale naštěstí všichni dočkali, byť tedy možná v ne úplně takové podobě, jak jsme si představovali. MagSafe baterii stačí pro započetí nabíjení přicvaknout k zádům iPhonů 12 (a případně novějších). Díky kompaktnímu, intuitivnímu designu se bezvadně hodí na pohotové dobíjení za pochodu. Na iPhonu 12 nebo iPhonu 12 Pro ji drží dokonale zarovnané magnety, které taky zajišťují bezpečné a spolehlivé bezdrátové nabíjení. Co všechno byste však měli o této novince Applu vědět? 

Design 

Baterie MagSafe má zaoblený a hladký obdélníkový tvar. Jediná barevná varianta je zatím bílá. Spodní plocha obsahuje magnety, díky kterým se toto příslušenství přesně uchytí na podporované iPhony. Je dimenzována tak, aby zabrala celou zadní část iPhonu 12 mini, zatímco ostatní modely telefonu ji přesahují. Obsahuje také integrovaný Lightning konektor, skrze který ji lze nabíjet.

Rychlost nabíjení 

Baterie MagSafe nabíjí ‌iPhony 12‌ 5 W. Apple zde totiž omezuje rychlost nabíjení kvůli obavám z kumulování tepla a snaží se tím prodlužit životnost baterie. V případě powerbanky a v případě nabíjení na cestách by to ale neměl být problém. Když je Baterie MagSafe připojena k ‌iPhonu a je připojena kabelem Lightning na USB-C připojeným k nabíječce s výkonem 20 W nebo více, je ‌schopna iPhone‌ nabíjet při 15 W. Co se týče nabíjení baterie, můžete tak činit klidně 27W nebo silnější nabíječkou, jaká se dodává třeba s MacBookem.

Kapacita 

Společnost Apple neposkytla žádné podrobnosti o tom, jakou kapacitu baterie může uživatel ‌‌baterie očekávat. Měla by se v ní ale nacházet 11.13Wh baterie o dvou článcích, kdy každý poskytne 1450 mAh. Dá se tak říci, že by její kapacita mohla být 2900 mAh. Baterie iPhonu 12 a 12 Pro má 2815 mAh, takže by se dalo říci, že tyto telefony zvládne nabít alespoň jednou. Jenže bezdrátové nabíjení založené na Qi není efektivní a část kapacity baterie se ztrácí, takže není zcela jasné, jestli alespoň ke jednomu 100% nabití těchto modelů skutečně dojde. Nabíjení se navíc liší i v závislosti na teplotních podmínkách.

„Reverznínabíjení

Baterie MagSafe má funkci zpětného bezdrátového nabíjení. To znamená, že pokud budete nabíjet svůj ‌iPhone‌, bude se nabíjet i ona, pokud je k němu přichycená. Apple říká, je že tato metoda nabíjení je užitečná, když je ‌iPhone‌ zapojen do jiného zařízení, například do CarPlay, nebo když je připojen k počítači Mac. Podmínkou je, že než se začne baterie nabíjet, musí mít ta iPhonu 80 % své kapacity.

Zobrazení stavu nabíjení 

Úroveň výkonu baterie MagSafe lze zobrazit ve widgetu Baterie, který lze umístit na domovskou obrazovku nebo k němu lze přistupovat prostřednictvím zobrazení Dnes. Stav baterie MagSafe Battery Pack se zobrazuje vedle ‌iPhone‌, Apple Watch, AirPods a dalšího připojeného příslušenství. 

Kompatibilita 

Aktuálně bude Baterie MagSafe plně kompatibilní s následujícími iPhony: 

  • iPhone 12 
  • iPhone 12 mini 
  • iPhone 12 Pro 
  • iPhone 12 Pro Max 

Dá se samozřejmě předpokládat, že Apple od této technologie jen tak neupustí a bude ji tak poskytovat minimálně i připravovaný iPhone 13 a další modely. Díky technologii Qi bude umět nabíjet i iPhony 11 a další zařízení, ale už se k nim samozřejmě nebude moci uchytit pomocí magnetů. Důležité je, že zařízení bude muset mít nainstalovaný iOS 14.7 nebo novější, který Apple ještě oficiálně nevydal. Samozřejmostí je i kompatibilita s ostatním MagSafe příslušenstvím, jako jsou např. kryty. Pokud používáte kožené pouzdro iPhonu 12, Apple varuje, že by se na něm mohly objevit otisky z komprese kůže, což je dle něho normální.  Pokud používáte MagSafe peněženku, budete ji muset před použitím baterie sundat.

Cena 

V Apple Online Store můžete Baterii MagSafe pořídit za 2 890 Kč. Pokud tak učiníte nyní, doručit by se vám měla mezi 23. a 27. červencem. Do té doby se dá tedy očekávat, že Apple vydá i iOS 14.7. Žádné gravírování zde přítomno není. Kupovat však budete moci i u jiných prodejců.

.