Zavřít reklamu

Crowdfundingový portál Kickstarter je nevyčerpatelnou studnicí nápadů, která skýtá mnohé perly. Někdy jsou hodně odvážné a realizace nedojdou, jindy se ale jedná o originální a opravdu použitelné řešení, které také trhá rekordy v počtu podporovatelů. Aktuálně se daří i produktu SnapGrip od společnosti ShiftCam, tedy MagSafe gripu kombinovaného s powerbankou. 

Tvůrci SnapGripu se inspirovali u digitálních zrcadlovek, které nevynikají jen kvalitou výsledného záznamu, ale i tím, jak se drží. Moderní smartphony mají v tomto ohledu mnoho nedostatků. Jejich tenká těla neposkytují zrovna 100% pocit dokonalého úchopu a fotit s nimi jednou rukou je poměrně obtížné zejména u větších jejich velikostí. SnapGrip se toto tedy snaží řešit.

O tom, že to navíc dělá velice chytrým způsobem, hovoří i úspěch kampaně. Tvůrci měli za cíl vybrat jen nějakých 10 tisíc dolarů, ale aktuálně mají připsáno už přes 530 tisíc dolarů, kdy projekt podpořilo více jak 4 300 lidí. Základní úroveň, ve které tedy dostanete jen samotný grip, stojí 36 dolarů (cca 850 Kč), plná jeho cena bude 40 dolarů (cca 950 Kč). Do konce kampaně zbývá ještě hodně přes měsíc.

Celý ekosystém produktů 

Jak už název produktu napovídá, jedná se o grip, tedy chcete-li držák, který poskytne ideální pevné a ergonomické držení telefonu s tím, že nabídne i hardwarovou spoušť. Vypadá, jako kdybyste jej odřízli z jakékoli DSLR a nalepili na telefon – s ním samozřejmě funguje v režimu na výšku i na šířku. Díky svému tvaru ale může posloužit i jako stojánek.

Řešení obsahuje magnety, takže je sice primárně určeno pro MagSafe iPhony řady 12 a 13, ale díky přítomnosti kruhové nálepce jej můžete použít prakticky s jakýmkoli smartphonem. Pokud ten bude disponovat bezdrátovým nabíjením, tak jej grip bude i nabíjet Qi technologií. O certifikaci MagSafe výrobce nic neuvádí, takže ta je zde využita zejména s ohledem na magnety, a je to vlastně i jedno, protože uváděný výkon je jen 5 W. Sama kapacita baterie je pak o hodnotě 3200 mAh, takže baterii spíše jen bude udržovat „při životě“, než abyste s její pomocí zařízení skutečně nabili. Zároveň grip nabíjí, protože ten je s telefonem spojen skrze Bluetooth, což taky něco málo „žere“. 

Výrobce však na svém nápadu staví celý ekosystém produktů. SnapGrip je totiž magnetický i ze své druhé strany, takže na něho můžete uchytit třeba ještě externí světlo. Nechybí ani nástavce na stativ, a dokonce čočky objektivu nebo brašna na přenášení. Vše je závislé jen na tom, jaký balíček si zvolíte. Ten nejdražší s plnou výbavou vás v kampani vyjde na 229 dolarů (cca 5 400 Kč) a ušetříte s ním 45 % z následné doporučené maloobchodní ceny. Celosvětové doručování podporovatelům by mělo začít už v srpnu letošního roku. Doprava se platí zvlášť. Po ukončení kampaně budete mít ještě na výběr z několika barevných variant. 

Adam Kos

Není málo času, který máme, ale mnoho času, který nevyužijeme.

Jako bývalý konstruktér mám k technologiím skutečně blízko. Kolem společnosti Apple se točím již od vydání prvního iPhonu, už přes 10 let pak plním různá média svými příspěvky, a to jak webová, tak ta tištěná. Kromě toho rád koukám na kvalitní kinematografii a sbírám vintage náramkové hodinky.

Všechny články autora

Diskuze k článku

    Má někdo reálně zkušenosti s použitím ShiftCam příslušenství (hlavně objektivů) na nejnovějších iPhonech 13 Pro a 13 Pro Max? V diskuzích a na videích si lidé stěžují, že příslušenství úplně nepasuje a například zmíněné objektivy nefungují správně a fotky jsou rozmazané. Díky

celý text

Čtěte více.