Zavřít reklamu

Pokud bych se vás teď zeptal na to, jaká je vůbec první hra pro iPhone, kterou si pamatujete, mnozí by zřejmě napsali Angry Birds, Cut the Rope nebo Fruit Ninja. A i když je pravda, že tyto hry se díky iPhonu staly fenoménem a svým vývojářům vydělaly miliony dolarů, ani o jedné nemůžeme říct, že by patřila mezi první.

Mezi skutečně prvními hrami, které kdy vyšly na iPhone, patří Tetris od Electronic Arts. Legendární logická hra byla také mezi prvními 500 aplikacemi v App Storu, když otevřel své brány 10. července/júla 2008 pro uživatele systému iPhone OS 2.0, který vyšel o den později. Po 12 letech je ovšem konec a EA oznámila, že tento rok hru definitivně odstraní z App Storu. Rozhodnutí se týká všech tří her, které byly vydány pro iPhone – tedy Tetris Premium, Tetris 2011 a Tetris Blitz.

Původní verze hry byla z obchodu odstraněna koncem roku 2011, kdy byla přímo nahrazena novou bezplatnou verzí s in-app nákupy a omezenější nabídkou režimů. Rovněž přibyla verze Tetris Premium, která za jednorázový poplatek nabízí přístup k režimu Galaxy, původně známému jako Magic. Třetí hra, Tetris Blitz, nabízí rychlejší a akčnější gameplay a je zaměřena na multiplayer a plnění denních výzev. Tyto tři hry vyžadují operační systém iOS 8.0 nebo novější a poslední update obdržely v polovině roku 2018.

Společnost EA děkuje fanouškům a oznamuje, že 21. dubna/apríla 2020 bude hra fungovat naposledy, po tomto datu bude stažena z App Storu a rovněž přestane fungovat na zařízeních. Stávající hráči mají ještě tři měsíce na to, aby využili zakoupené in-app nákupy.

Tetris FB
Jaromír Miko

3D grafik a hráč

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.