Zavřít reklamu

Už dlouho se to očekávalo a dnes Apple skutečně oznámil, že přestane prodávat svůj Thunderbolt Display, který představil v roce 2011. Kdo však čekal, že ho kalifornská firma plynule nahradí novým monitorem se 4K nebo 5K, mýlil se. Náhradu zatím Apple nemá.

„Ukončujeme prodej Apple Thunderbolt Displaye,“ uvedla firma v tiskovém prohlášení s tím, že do vyprodání současných zásob bude k dispozici na webu i v kamenných obchodech. „Pro uživatelé Maců existuje mnoho skvělých možností od ostatních výrobců,“ dodal Apple, který zatím nový externí monitor vydávat nebude.

Sedmadvacetipalcový Thunderbolt Display představený už před pěti lety býval vhodným doplňkem MacBooků nebo Macu mini, když přes jediný kabel nabídl jak rozšíření pracovní plochy, tak také nabíjení notebooku. Jenže na něj Apple po čase zanevřel a přestal ho aktualizovat.

Proto má i dnes Thunderbolt Display rozlišení pouhých 2560 na 1440 pixelů, a tak když ho připojíte například k nejnovějším iMacům se 4K nebo 5K, zážitek je to velmi špatný. Navíc ani Thunderbolt Display nedisponuje nejnovějšími periferiemi, a tak se již pár let zájemci o velký externí monitor poohlížejí jinde – jak ostatně nyní radí i sám Apple.

Mnozí již několikrát v posledních letech doufali, že Apple představí novou verzi svého displeje, který by právě s iMacy a rozlišením 4K nebo 5K srovnal krok, ale zatím se tak neděje. Zatím se pouze spekuluje, jakou technologií by se nový displej s tak vysokým rozlišením propojoval a jaké překážky musí Apple překonat. Diskutuje se například o interním GPU.

Zdroj: TechCrunch
.