Zavřít reklamu

Obchodní válka, kterou Spojené státy vedou s Čínou, má negativní dopad (nejen) na podnikání společnosti Apple. Té se zatím nepodařilo výrobu svých produktů kompletně přesunout do zemí mimo Čínu, a její výdaje tak narostly o cla, uvalená na dovoz z Číny. Apple svůj boj ale nevzdává a pokouší se pro sebe vyjednat co nejvýhodnější podmínky. Americký prezident Donald Trump nicméně usiluje o co nejvyšší míru lokální výroby.

V Spojených státech má probíhat například výroba nového Macu Pro, a to v texaském Austinu. Právě místní továrna se ve středu 20. listopadu stane cílem společné cesty Tima Cooka a Donalda Trumpa. Kromě toho, že se nový Mac Por – podobně jako jeho předchůdce – bude vyrábět na území Spojených států, se na něj bude také vztahovat výjimka z cel, uvalených na součástky, dovezené z Číny.

O společné cestě Trumpa a Cooka informovala jako první agentura Reuters, podle které bude tato událost pro Trumpa výbornou příležitostí k prezentaci společností, kterým se daří udržet pracovní místa ve Spojených státech.

Snahy Applu o co nejproduktivnější jednání s americkou vládou stále nepolevují. V nedávné době firma například najala lobbistu Jeffreyho Millera, který je dlouhodobým Trumpovým spojencem. Miller se svým týmem má Applu pomoci ve vyjednávání s prezidentem i vládou.

Tim Cook Donald Trump jednani

Zdroj: 9to5Mac

.