Zavřít reklamu
iWant

Tim Cook si rýpnul do Spotify

iWant

Streamovací služby Spotify a Apple Music jsou na tomto poli považovány za dva hlavní konkurenty. Spotify má sice obrovskou výhodu v podobě velkého časového náskoku, Apple ale svoji Music neustále vylepšuje a nedá se říci, že by za svým starším konkurentem výrazně zaostával. Každá služba má svou specifickou cílovou skupinu, rivalita je ale nepopiratelná.

Spotify před několika málo týdny s úspěchem dosáhlo uživatelské základny ve výši 180 milionů uživatelů, z toho 83 milionů tvoří platící uživatelé, využívající variantu Premium. Apple Music se těší 50 milionům platících uživatelů. Jedná se o výrazný rozdíl, ale i tato uživatelská základna se rychlým tempem rozrůstá a je možná jen otázkou času, kdy svého konkurenta nejen dožene, ale i předběhne.

CEO Spotify Daniel Ek poskytl dříve rozhovor Robertu Safianovi z Fast Company, v němž přišla řeč na hudební průmysl a řadu dalších záležitostí. Veřejnost tak mohla získat zajímavý obrázek o tom, jak platforma Spotify vlastně dosáhla svého současného vlivu. Na Apple mělo Spotify svým způsobem políčeno od samého začátku – nesmíme zapomínat, že v době příchodu Spotify kralovala na poli stahování hudby služba iTunes. Jak se Spotify podařilo najít si vedle giganta o rozměrech iTunes své místo na slunci?

„Hudba je vše, co ve dne i v noci děláme, a tato jednoduchost je tím, co tvoří rozdíl mezi průměrným a opravdu, opravdu dobrým,“ vysvětlil v rozhovoru Ek, a dodal, že je to právě tento jedinečný účel, který mu pomůže přesvědčit všechny skeptiky, počínaje těmi, kteří nevěří, že dokáže porazit Apple, až po ty, kteří zastávají názor, že mezi jednotlivými streamovacími službami vlastně neexistuje žádný rozdíl.

Robert Safian se ale pustil také do rozhovoru s Timem Cookem, který pochopitelně patřičně vychválil Apple Music. Jako jeden z hlavních rozdílů mezi Apple Music a Spotify uvedl například kurátorské playlisty, a vyjádřil se ke svému vztahu k hudbě i streamovacím službám.

„Obáváme se, že z hudby se vytrácí lidskost, a že se stává více světem bitů a bytů, spíše než světem umění a řemesla.“

Cook sám se bez hudby prakticky nedokáže obejít. „Nezvládl bych cvičení bez hudby,“ svěřil se. „Hudba inspiruje, motivuje. Je to něco, co mě v noci dokáže uklidnit. Myslím si, že je to lepší než jakýkoliv lék,“ dodal.

Zdroj: BGR, 9to5Mac