Zavřít reklamu

Populární komunikační služba Facebook Messenger do svého portfolia integrací různých aplikací třetích stran nyní zapojila i hudební streamovací službu Spotify. Tímto krokem nabízí uživatelům svou vůbec první integraci z oblasti hudby.

Uživatelé Messengeru jak na iOS, tak na Androidu mohou Spotify využívat. V samotné aplikaci stačí kliknout na sekci „Další“ a vybrat si právě tuto švédskou streamovací službu. Po kliknutí se přesunete do Spotify, odkud můžete se svými přáteli sdílet skladby, umělce nebo playlisty.

Odkaz se odešle ve formě coveru a jakmile na něj někdo v Messengeru klikne, dostane se opět do Spotify a může vybranou hudbu okamžitě začít poslouchat.

Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Spotify již dříve disponovalo funkcí, která umožňovala uživatelům této služby sdílení hudby mezi sebou, ovšem ve spojení s Messengerem bude vše probíhat mnohem jednodušeji. Zejména z toho hlediska, že uživatelé vůbec nemusí přepnout na Spotify, aby něco sdíleli, ale provedou to právě přes tento komunikátor.

Právě toto spojení může uživatelům obou stran přinést také zvýšenou efektivitu používání daných služeb. Lidé si posílají tipy na písničky v různých formách, často však bez odkazu. Integrace Spotify do Facebook Messengeru nyní zajistí, že si uživatel bude moci skladbu okamžitě přehrát a nebude muset nikam nic zadávat.

Aktuální integrace nejen posiluje komunitu uživatelů Messengeru a Spotify, ale také nastavuje laťku pro další služby, jako je třeba Apple Music. Ta je přímým konkurentem Spotify a možnost sdílet na Facebooku obsah velice snadno může být velkou předností Švédů.

Zdroj: TechCrunch

Diskuze k článku

    Spotify, která v poslední době fláká podporu uživatelů na Linuxu? :-) Ale jinak ano je to dobrá vlastnost, ale FB messenger jsem neměl chuť instalovat dříve, nemám to ani kvůli této „vlastnosti“.

    Co je pro vas tak nelibeho na aplikaci FB messenger? Vim ze ma vice odpurcu jen mi neni jasne proc vlastne. Dekuji za vas nazor. ;o)

    Asi nejsem reprezentativní vzorek odpůrců. Primárně jsem od přírody líný člověk a nechce se mi na jednu službu mít více aplikací, nic víc nic míň.

celý text

Čtěte více