Zavřít reklamu

Platforma Google Docs je nejen oblíbeným nástrojem pro práci s dokumenty v prostředí webového prohlížeče, ale také v aplikacích pro iPhony či iPady. V dnešním článku představíme čtveřici tipů a triků, které se budou hodit všem, kteří pracují s aplikací Dokumenty Google na svém iPadu.

Offline přístup

Jednou z výhod aplikace Dokumenty Google na iPadu je to, že při práci s vybranými soubory nemusíte být nutně závislí na aktivním internetovém připojení. S dokumenty, které v této aplikaci zpřístupníte offline, tak můžete pracovat také bez přístupu k Wi-Fi nebo mobilním datům. Pro zpřístupnění vybraného dokumentu offline nejprve otevřete požadovaný dokument a v pravém horním rohu klepněte na ikonku tří teček. V menu, které se vám zobrazí, poté stačí už jen aktivovat položku Zpřístupnit offline.

Spolupracujte s ostatními

Aplikace Dokumenty Google na iPadu také nabízí možnost spolupráce na jednotlivých dokumentech s jinými uživateli. Pokud chcete zahájit spolupráci na dokumentu, klepněte nejprve na ikonku tří teček vpravo nahoře. V menu, které se vám zobrazí, zvolte Sdílet a exportovat -> Sdílet. Pro nastavení detailů sdílení klepněte v sekci Kdo má přístup na zelenou kulatou ikonku.

Najít a nahradit

Píšete dlouhý dokument, a příliš pozdě jste si uvědomili, že v něm jedno slovo píšete opakovaně v nesprávném tvaru? Nemusíte se bát, že byste chybu museli opravovat ručně. V pravém horním rohu klepněte na ikonku tří teček a poté zvolte Najít a nahradit. Do příslušných polí pak zadejte původní a nový výraz a můžete zahájit rychlou náhradu.

Vytvořte obsah

Podobně jako v případě webové verze Dokumentů Google můžete i v příslušné aplikaci na iPadu vytvořit pro lepší přehled obsah s jednotlivými kapitolami. K vytvoření jednotlivých kapitol dojde automaticky, pokud název kapitoly označíte a poté po klepnutí na podtržené “A” vpravo nahoře zvolíte styl “Nadpis 2”. Pro snadné přepínání mezi jednotlivými kapitolami pak klepněte na ikonku tří teček v pravém horním rohu, zvolte Osnova dokumentu a poté na osnově klepněte na kapitolu, kterou chcete zobrazit.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více