Zavřít reklamu

Zabarvování tapet v oknech

Operační systém macOS Ventura nabízí kromě jiného i nenápadné prvky přizpůsobení vzhledu. Patří mezi ně například zabarvování tapet v oknech, v jehož rámci se určité oblasti zabarví barvami z aktuálně nastavené tapety. Pokud chcete zabarvování tapet v oknech deaktivovat nebo naopak aktivovat, klikněte v levém horním rohu obrazovky vašeho Macu na  menu -> Nastavení systému. V levém panelu okna nastavení klikněte na Vzhled a poté v hlavní části okna deaktivujte/aktivujte položku Povolit zabarvování tapet v oknech.

Možnosti hodin

V pravém horním rohu obrazovky Macu se nachází mimo jiné také údaj o aktuálním datu a čase. Tyto hodiny si můžete snadno přizpůsobit. V levém horním rohu obrazovky Macu klikněte na  menu -> Nastavení systému -> Ovládací centrum. Zamiřte zcela dolů do sekce Jen řádek nabídek a u položky Hodiny klikněte na Volby hodin. Zde můžete nastavit veškeré podrobnosti včetně aktivace oznamování času.

Velikost ikonek v postranních panelech

Chtěli byste na vašem Macu změnit velikost ikonek, které se nachází v postranních panelech oken? Žádný problém. V levém horním rohu obrazovky klikněte na  menu -> Nastavení systému. V levém panelu okna nastavení klikněte na Vzhled a poté v sekci Vzhled v rozbalovacím menu u položky Velikost ikon na bočním panelu vyberte požadovanou velikost.

Přizpůsobení Stage Manageru

Stage Manager se v macOS Ventura zatím příliš velké popularitě netěší. Pokud jej ale přece jenom používáte, možná se vám bude hodit informace o tom, že si tuto funkci můžete do jisté míry přizpůsobit. Pokud si chcete na Macu s macOS Ventura přizpůsobit Stage Manager, klikněte na panelu nabídek v horní části obrazovky na ikonku Stage Manageru. V okně, které se vám zobrazí, můžete zvolit druh aplikací, které bude Stage Manager nabízet, a přizpůsobit také způsob jejich zobrazování.

Vzhled posuvníků

Působí na vás někdy posuvníky v rámci rozhraní operačního systému macOS Ventura rušivě? Nebo byste je naopak měli rádi neustále na očích? Pro přizpůsobení vzhledu a zobrazování posuvníků na Macu klikněte v levém horním rohu obrazovky na  menu -> Nastavení systému -> Vzhled. V sekci Zobrazovat posuvníky navolíte podmínky pro zobrazování posuvníků, níže v sekci Při kliknutí na posuvník můžete přizpůsobit příslušnou akci.

.