Zavřít reklamu

Někteří z nás by si život bez MacBooku ani nedokázali představit. Řada z vás jistě potvrdí, že pravé kouzlo jablečného počítače poznáte až tehdy, kdy si jej pořídíte a začnete jej každý den využívat. Nejnovější jablečné počítače navíc nabízí opravdu prvotřídní výkon, který si můžete vzít kamkoliv s sebou a nebudete žádným způsobem limitováni. Pokud máte někoho, kdo už nějakou dobu MacBook vlastní, popřípadě někoho, kdo má v plánu si na Vánoce jablečným počítačem udělat radost, tak se vám bude hodit tento článek. V tom se totiž podíváme na tipy na pouzdra a brašny k MacBookům, které na Vánoce prostě potěší.

Case Logic Reflect pouzdro

Prvním pouzdrem, na které se v rámci tohoto článku podíváme, je Case Logic Reflect. Tohle pouzdro dokáže perfektně obtáhnout křivky jablečného počítače, takže je elegantní a není zbytečně velké. Pouzdro Case Logic Reflect je vyrobeno z polyesteru, takže se (budoucí) majitel MacBooku nebude muset bát, že by jej někdy při přenášení mohl poškrábat či jinak zničit. Proti vyklouznutí MacBooku z pouzdra slouží samozřejmě zip, kterým se napevno uzavře dovnitř. I tohle pouzdro je k dispozici v několika barvách, ze kterých si určitě vyberete to vhodné. Cena je 759 korun.

Case Logic Reflect pouzdro koupíte zde

Karl Lagerfeld Sleeve

Karl Lagerfeld, světově známý módní návrhář, se zapsal do paměti mnohých z nás. O to více nás pak před několika lety šokovala jeho smrt. Následně začalo vznikat různé příslušenství pod značkou Karla Lagerfelda. V případě, že má obdarovaná (či obdarovaný) tuto značku ráda a vlastní MacBook, rozhodně jí můžete udělat radost pouzdrem Karl Lagerfeld Sleeve. V případě, že jej pořídíte, tak si dotyčná můžete si být prakticky na sto procent jistá tím, že perfektně ochrání jablečný počítač. A vy zase naopak máte jistotu, že se pouzdro prostě bude líbit. Karl Lagerfeld Sleeve je k dispozici na několik MacBooků, a to v několika různých provedeních. Jeho cena startuje už na 849 korunách.

Karl Lagerfeld Sleeve koupíte zde

tomtoc Sleeve

Pokud jste si prozatím nevybrali ani jedno z výše uvedených pouzder jakožto ideální dárek, tak je ve hře ještě varianta od výrobce tomtoc – konkrétně pouzdro Sleeve. Nákup tohoto pouzdra se hodí v případě, že váš blízký neustále přenáší svůj MacBook, ale žádným způsobem jej nechrání. Tohle pouzdro totiž dokáže jablečný počítač ochránit před poškrábáním či jiným poškozením, což se prostě a jednoduše hodí. Jedná se o zcela univerzální dárek, který ocení prakticky každý. Zmíněné pouzdro je vyrobeno z polyesteru a kromě hlavní kapsy, do které se vkládá MacBook, nabízí ještě menší kapsu pro kabel či čistící hadřík. K dispozici je několik barevných provedení. Cena pouzdra startuje už 879 korunách a samozřejmě je k dispozici nespočet různých barev.

tomtoc Sleeve koupíte zde

Cellularline Matt Hard Shell

Chcete obdarovanému k MacBooku pořídit jednoduché pouzdro, potažmo obal, které minimálním způsobem zasáhne do designu jablečného počítače? Pokud ano, tak je skvělou volbou Cellularline Matt Hard Shell. Jedná se o klasické nacvakávací pouzdro, které dokonale přilehne k tělu MacBooku a zajistí jeho ochranu – prakticky funguje stejně, jako obaly na iPhone či jiný telefon. Obal Cellularline Matt Hard Shell je vyroben z polykarbonátu, má matný povrch a po okrajích je černý. Jeho aplikace je velmi jednoduchá, takže se není čeho obávat, a pro zajištění úplně maximální ochrany můžete k obalu pořídit ještě nějakou brašnu. Cellularline Matt Hard Shell koupíte od 999 korun.

Cellularline Matt Hard Shell koupíte zde

tomtoc Smart Messenger

Zajímavou brašnou, která by se vám mohla hodit jako vánoční dárek, je tomtoc Smart Messenger. Ta je zvenčí vyhotovena ze speciálního materiálu EVA (ethylenvinylacetát), ze kterého jsou často produkovány pružné a měkké materiály na bázi gumy. Díky tomuto materiálu je brašna tomtoc Smart Messenger opravdu velice odolná a dokáže MacBook uvnitř perfektně ochránit před vibracemi, otřesy, poškrábáním a jinou formou poškození. Při případném pádu dochází z velké části k pohlcení a rozložení nárazu, nemusíte se však bát toho, že by na úkor ochrany nějak střádal design – naopak. Brašnu tomtoc Smart Messenger lze nosit za úchytku, popřípadě si ji můžete hodit přes rameno. Uvnitř se pak nachází ještě jedna speciální kapsa, do které si můžete vložit třeba iPad, popřípadě dokumenty, mobilní telefon, kabel, hadřík či cokoliv jiného, co nechcete ztratit a poničit. Po stránce designu kombinuje brašna tomtoc Smart Messenger šedou barvu, společně s černými doplňky. Cena je 1 189 korun.

tomtoc Smart Messenger koupíte zde

Thule Gauntlet 4

Chcete zajistit, aby obdarovaný ochránil svůj MacBook za každých okolností? Pokud ano, bude se vám líbit pouzdro Thule Gauntlet 4. Zatímco většina pouzder je vyrobená z polyesteru, tak pouzdro Thule Gauntlet 4 je vyhotoveno z polyuretanu, který je zkrátka odolnější. Tohle pouzdro má navíc zesílené hrany a rohy, tudíž pokud by náhodou došlo k nepěknému pádu, tak se není třeba ničeho obávat. Zatímco vnějšek tohoto pouzdra je velmi odolný, tak uvnitř se zase nachází polstrování, díky kterého se MacBook bude mít jako v bavlnce a nedojde k poškrábání kvůli nějaké nečistoty.Thule Gauntlet 4 je navíc možné otevřít do tvaru písmene V, tudíž je MacBook možné využívat přímo z otevřeného pouzdra. Pokud tedy tedy víte, že obdarovaný, pro kterého pouzdro hledáte, není úplně nejšikovnější, a že existuje vysoká pravděpodobnost pádu MacBooku, tak rozhodně sáhněte po pouzdru Thule Gauntlet 4 – pořídíte ho za 1 290 Kč.

Pouzdro Thule Gauntlet 4 koupíte zde

tomtoc Briefcase

Relativně příjemným kompromisem mezi pouzdrem a opravdovou brašnou je tomtoc Briefcase. Jak už název napovídá, tak tohle pouzdro se inspirovalo u klasických kufříků, které s sebou můžete nosit. To znamená, že má v horní části k dispozici úchytku, za kterou ho jednoduše chytíte a vyrážíte. Pouzdro tomtoc Briefcase je vyrobeno z odolného polyesteru, díky čemuž zůstane MacBook uvnitř perfektně chráněný proti poškození. Kromě hlavní kapsy disponuje tohle pouzdro také druhou kapsou s organizérem, do které je možné vložit hadřík, kabel, adaptér či cokoliv jiného. Tohle pouzdro je k dispozici v šedé, černé, růžové a tmavě modré barvě, tudíž se rozhodně trefíte do vkusu jedinci, kterého chcete na Vánoce obdarovat. Cena tohoto pouzdra startuje na 999 korunách.

tomtoc Briefcase koupíte zde

Thule Subterra

Sháníte pro blízkého na Vánoce pořádnou brašnu na MacBoo,, do které je možné umístit taktéž dokumenty, společně s hromadou dalších věcí? Pokud ano, tak je žhavým adeptem pro nalezení svého místa pod vánočním stromečkem Thule Subterra. Je velice robustní a již na první pohled lze poznat, že se zkrátka jedná o kvalitní výrobek. Kromě hlavní kapsy pro MacBook a případně další zařízení disponuje brašna Thule Subterra také druhou venkovní kapsou, která navíc disponuje organizérem a další menší kapsou uvnitř. Do té je možné umístit prakticky cokoliv – ať už se jedná o nabíjecí adaptér, kabel, powerbanku, tužky, mobilní telefon a další věci. Pohodlné nošení zaručuje odnímatelný polstrovaný ramenní popruh, který je možné odepnout, využitým materiálem je nylon. Cena této brašny startuje na 1 790 korunách.

Brašnu Thule Subterra koupíte zde

Spigen Rugged Armor Pro

MacBooky Pro se před několika měsíci dočkaly kompletního přepracování. A rozhodně to bylo třeba, jelikož původní design už existoval velmi dlouho a z hlediska chlazení a využitelnosti nebyl úplně ideální. Nové 14″ a 16″ MacBooky Pro jsou opravdu určené pro profesionály, což mohu nejen z vlastní zkušenosti potvrdit. Svým způsobem se jedná o neskutečně výkonné mašiny, které však vzhledem ke kompaktnosti můžete využívat úplně kdekoliv, třeba i někde v terénu. Přesně pro tyto jedince je určená extrémně odolná brašna Spigen Rugged Armor Pro, která nabízí čtyřvrstvou ochranu z PU, EVA materiálu, ochranné pěny a nylonu. Díky tomu brašna ochrání počítač před škrábanci, pády i prachem, nechybí ani karabinový kroužek pro USB nebo klíče a vestavěné úložiště pro AirTag. Cena této brašny je 1 829 korun.

Spigen Rugged Armor Pro koupíte zde

UAG Plyo Ice Clear

Jste si jistí tím, že by obdarovaný pouzdro či brašnu nevyužíval? Pokud ano, ale i přesto chcete zajistit perfektní ochranu, tak můžete sáhnout po obalu UAG Plyo Ice Clear. Výrobce UAG produkuje příslušenství, které je nesmírně odolné a kvalitně zpracované, což platí i v tomto případě. Jedná se totiž o polykarbonátový obal, který je však na různých místech zesílený a chrání tak stroj proti prakticky všem vnějším vlivům a nepěkným pádům. Perfektní na tomto krytu je, že je kompletně průhledný, takže i přesto, že je robustní, nezpůsobí nějaké znehodnocení překrásného designu MacBooku. Jeho cena je dražší, konkrétně 2 079 korun, získáte s ním ale jistotu opravdu prvotřídní ochrany.

UAG Plyo Ice Clear koupíte zde

.