Zavřít reklamu

MacBook je pro mnoho z nás zařízení, které využíváme několik hodin denně. Pro většinu z nás slouží jakožto pracovní stanice, kterou však můžeme bez problémů kamkoliv přenést, díky čemuž můžeme pracovat kdekoliv. Při tomto přenášení ale samozřejmě vzniká riziko možného poškození MacBooku. Stačí, abyste ním o cokoliv zavadili, popřípadě aby nedejbože upadnul. Následky pádů přenosných počítačů dokáží být často opravdu fatální, a proto bychom je měli chránit, a to s pomocí pouzder či brašen. Pokud byste pouzdrem či brašnou na MacBook chtěli někomu udělat radost na Vánoce, tak se vám bude hodit tento článek, ve kterém se podíváme na několik zajímavých tipů.

COTEetCI PU ultra-tenké pouzdro

Design a zpracování všech MacBooků je jednoduše skvělý – mnoho jedinců odmítá využívat různé kryty či pouzdra právě kvůli tomu, aby nedošlo k zakrytí. Pravdou ale je, že existují jednoduchá pouzdra, která dokáží kompletně kopírovat tvar MacBooku. Díky tomu nedochází k takovému znehodnocení křivek jablečných počítačů a zároveň s sebou nemusíte nosit obrovské brašny. I tenkým pouzdrem je každopádně možné MacBook skvěle ochránit a dobrou volbou je v tomto případě pouzdro COTEetCI PU, které je ultra-tenké, příjemné na dotek a vyrobené z imitace kůže. K dispozici je více barev.

COTEetCI PU ultra-tenké pouzdro koupíte zde

Case Logic Reflect pouzdro

Výše jsem zmínil, že existují pěkná pouzdra, která dokáží perfektně obtáhnout křivky jablečného počítače. Jedno takové pouzdro nabízí i Case Logic, konkrétně pod názvem Reflect. Tohle pouzdro, kterým můžete majiteli MacBooku udělat radost, je vyrobeno z polyesteru. Díky tomu se dotyčný nebude muset bát, že by někdy své zařízení v budoucnu při přenášení mohl poškrábat či jinak zničit. Proti vyklouznutí MacBooku z pouzdra je pak k dispozici zip, kterým se napevno uzavře dovnitř. I tohle pouzdro je k dispozici v několika barvách, ze kterých si určitě vyberete to vhodné.

Case Logic Reflect pouzdro koupíte zde

Devia pouzdro Justyle

Pouzdro Justyle od značky Devia je již o něco větší, i přesto ale zůstává decentním. Je vyrobeno z polyesterové tkaniny, uvnitř se pak nachází speciální vlna. Polyester ochrání MacBook zvenčí proti poškození, které může být způsobeno pádem, zachycením apod. Zmíněná vlna, která se nachází uvnitř, pak dokáže zamezit nechtěnému poškrábání uvnitř pouzdra, ke kterému může dojít v případě, že se uvnitř pouzdra objeví nějaká nečistota. Kromě toho je pouzdro Devia Justyle voděodolné a prachotěsné. K dispozici je i malá kapsička, do které je možné vložit například kabel či čistící hadřík. Vybrat si můžete z černé, světle šedé a růžové barvy.

Devia pouzdro Justyle koupíte zde

tomtoc Sleeve

Pokud jste si prozatím nevybrali ani jedno z výše uvedených pouzder jakožto ideální dárek, tak je ve hře ještě varianta od výrobce tomtoc – konkrétně pouzdro Sleeve. Nákup tohoto pouzdra se hodí v případě, že váš blízký neustále přenáší svůj MacBook, ale žádným způsobem jej nechrání. Pouzdro tomtoc Sleeve dokáže jablečný počítač ochránit před poškrábáním či jiným poškozením, což se prostě a jednoduše hodí. Jedná se o zcela univerzální dárek, který ocení snad každý. Zmíněné pouzdro je vyrobeno z polyesteru a kromě hlavní kapsy, do které se vkládá MacBook, nabízí ještě menší kapsu pro kabel či čistící hadřík. K dispozici je několik barevných provedení.

tomtoc Sleeve koupíte zde

Karl Lagerfeld Sleeve

Sháníte ideální pouzdro na MacBook pro vaši milovanou, popřípadě pro sestru, maminku, kamarádku či jinou ženu? Pokud jste si odpověděli kladně, tak nyní již hledat nemusíte. V poslední době se totiž stala nesmírně populární značka Karl Lagerfeld, a to konkrétně bohužel až po úmrtí tohoto módního návrháře. Pod značkou Karl Lagerfeld si můžete zakoupit všemožné kabelky, oblečení či boty, k dispozici jsou však i ochranné kryty na telefony či právě pouzdra na jablečné počítače. Jedno takové pouzdro je k dispozici samozřejmě i na MacBook a můžete si být prakticky na sto procent jistí tím, že se něžnému pohlaví bude pod stromečkem líbit. Tohle pouzdro je k dispozici pro 13″ MacBook Pro a MacBook Air, tj. pro počítače s maximální úhlopříčkou 13.3″.

Karl Lagerfeld Sleeve koupíte zde

tomtoc Briefcase

Od pouzder se postupně dostáváme k brašnám, které jsou robustnější a dokáží váš MacBook ochránit o dost lépe. Relativně příjemným kompromisem mezi pouzdrem a opravdovou brašnou je tomtoc Briefcase. Jak už název napovídá, tak tohle pouzdro se inspirovalo u klasických kufříků, které s sebou můžete nosit. To znamená, že má v horní části k dispozici úchytku, za kterou je možné pouzdro s MacBookem jednoduše uchytit a nosit. Pouzdro tomtoc Briefcase je vyrobeno z odolného polyesteru, díky čemuž zůstane MacBook uvnitř perfektně chráněný proti poškození. Kromě hlavní kapsy disponuje tohle pouzdro také druhou kapsou s organizérem, do které je možné vložit hadřík, kabel, adaptér či cokoliv jiného. Tohle pouzdro je k dispozici v šedé, černé, růžové a tmavě modré barvě, tudíž se rozhodně trefíte do vkusu jedinci, kterého chcete na Vánoce obdarovat.

tomtoc Briefcase koupíte zde

Brašna Thule Subterra

Sháníte pro blízkého na Vánoce pořádnou brašnu na MacBook, popřípadě třeba na iPad, do které je možné umístit taktéž dokumenty, společně s hromadou dalších věcí? Pokud ano, tak je žhavým adeptem pro nalezení svého místa pod vánočním stromečkem brašna Thule Subterra. Tato brašna je velice robustní a již na první pohled lze poznat, že se jedná o kvalitní výrobek. Kromě hlavní kapsy pro MacBook a případně další zařízení disponuje brašna Thule Subterra také druhou venkovní kapsou, která je opravdu velká. Do této kapsy, která navíc disponuje organizérem a další menší kapsou uvnitř, je možné umístit prakticky cokoliv – například nabíjecí adaptér, kabel, powerbanku, tužky, mobilní telefon a další věci. Díky tomu nebude nutné na cesty nosit také batoh, popřípadě další brašnu čistě na osobní věci. Pohodlné nošení zaručuje odnímatelný polstrovaný ramenní popruh, který je možné odepnout. Brašna je pak zhotovena z nylonu.

Brašnu Thule Subterra koupíte zde

Pouzdro Thule Gauntlet 4

Výše jsme se společně podívali na kvalitní brašnu Thule – a u této značky zůstaneme i u našeho další tipu. Nabízí totiž také vysoce odolné pouzdro, které dokáže ochránit MacBook za každých okolností. Zatímco většina výše uvedených pouzder je vyrobená z polyesteru, tak pouzdro Thule Gauntlet 4 je vyhotoveno z polyuretanu, který zajistí komplexní ochranu zařízení umístěného uvnitř. Pouzdro Thule Gauntlet 4 má navíc zesílené hrany a rohy, tudíž pokud by náhodou došlo k pádu nepěknému pádu, tak se není třeba ničeho obávat. Zatímco vnějšek tohoto pouzdra je velmi odolný, tak uvnitř se nachází polstrování, díky kterého se zařízení bude mít jako v bavlnce. Navíc k tomu díky tohoto polstrování nedojde k poškrábání zařízení kvůli nějaké nečistoty, která se může ocitnout uvnitř. Zmíněné pouzdro je navíc možné otevřít do tvaru písmene V, tudíž je MacBook možné využívat přímo z otevřeného pouzdra. Pokud tedy tedy víte, že obdarovaný, pro kterého pouzdro hledáte, není úplně nejšikovnější, a že existuje vysoká pravděpodobnost pádu MacBooku, tak rozhodně sáhněte po Thule Gauntlet 4.

Pouzdro Thule Gauntlet 4 koupíte zde

tomtoc Smart Messenger

Dalším tipem na vánoční dárek, tentokrát na odolnout brašnu, je tomtoc Smart Messenger. Tato brašna je zvenčí vyhotovena ze speciálního materiálu EVA (ethylenvinylacetát), ze kterého jsou často produkovány velice pružné a měkké materiály na bázi gumy. Díky tomuto materiálu je brašna tomtoc Smart Messenger opravdu velice odolná a dokáže MacBook uvnitř perfektně ochránit před vibracemi, otřesy, poškrábáním a jiné formě poškození. Při pádu dokáže tato brašna skvěle pohltit náraz, který se rozloží, zároveň se ale nemusíte bát toho, že by měla nepěkný design – ba naopak. Brašnu tomtoc Smart Messenger lze nosit za úchytku, popřípadě si ji můžete hodit na rameno. Uvnitř se pak nachází ještě jedna speciální kapsa, do které si můžete vložit třeba iPad, popřípadě dokumenty, mobilní telefon, kabel, hadřík či cokoliv jiného, co nechcete ztratit a poničit. Po stránce designu kombinuje brašna tomtoc Smart Messenger šedou barvu, společně s černými doplňky.

tomtoc Smart Messenger koupíte zde

Apple Leather Sleeve

Co bychom to byli za Apple magazín, kdybychom v našich tipech na pouzdra a brašny k MacBookům nezmínili také originální řešení přímo od jablečné společnosti, a to v podobě Apple Leather Sleeve. Oproti všem výše zmíněným pouzdrům a brašnám je tohle pouzdro několikanásobně dražší, ostatně jak už bývá u jablečného příslušenství zvykem. Apple Leather Sleeve je zhotoven z kvalitní francouzské kůže, která dokáže MacBook uvnitř perfektně ochránit. Uvnitř tohoto pouzdra se pak nachází kvalitní podšívka, která zaručí, že se MacBook při přenášení nepoškrábe vlivem nějaké nečistoty, která se může dostat dovnitř. Jedná se o velmi jednoduché pouzdro, které má však prvotřídní a luxusní zpracování. Rozhodně tímto pouzdrem uděláte radost každému, kdo vlastní přenosný počítač od Applu. K dispozici je navíc v modré, hnědé a černé barvě, takže si rozhodně vyberete tu, která bude obdarovanému sedět nejvíce.

Apple Leather Sleeve koupíte zde

.