Zavřít reklamu
iWant

Tisíce Apple počítačů pod jednou střechou. Nahlédněte do serverovny plné iMaců, MacBooků a Maců Pro

iWant

Když Apple minulý týden představoval Mac mini, na pódiu se na pár vteřin objevil snímek ze serverovny (tzv. Mac Farm) společnosti MacStadium. Firma se zaměřuje na poskytování macOS infrastruktury pro své klienty, kteří z nějakého důvodu potřebují operační systém od Applu bez toho, aniž by si museli kupovat hardware jako takový. Shodou okolností jeden YouTuber natočil v sídle  MacStadium video, jenž před několika dny zveřejnil. My se tak můžeme podívat, jak to vypadá v místě, kde se tísní tisíce Maců pod jednou střechou.

Společnost MacStadium se specializuje na poskytování služeb spojených s platformou macOS. Nabízí možnosti virtualizace macOS prostředí, nástroje pro vývojáře a serverovou infrastrukturu pro ty, kteří jí v těchto specifických konfiguracích vyžadují. Pro své potřeby mají obrovskou serverovnu, která je doslova po strop plná počítači od Applu.

V na zakázku vyrobených stojanech je umístěno například několik tisíc Maců mini. V různých konfiguracích a modelech, pro různé potřeby klientů. Kousek opodál se nachází iMacy a iMacy Pro. Ve vedlejší části serverovny se pak nachází speciální část určená pro Mac Pro. Tyto, kdysi špičkové stroje z nabídky Applu, jdou zde horizontálně uloženy kvůli speciálnímu chlazení, které vede od podlahy do racků a směrem vzhůru ke stropu.

Další zajímavostí je, že téměř všechny zde přítomné Macy nedisponují (nebo nepoužívají) své vlastní vnitřní úložiště. Všechny stroje jsou napojeny na páteřní datový server, který obsahuje stovky terabytů PCI-E úložiště, které je škálovatelné dle potřeb klientů. Video jako takové je poměrně působivé, nikde na světě totiž není taková koncentrace Maců jako na tomto místě v Las Vegas.