Zavřít reklamu

Minulý týden se v Applu nesl mimo jiné v duchu manažerských změn. Povýšení se dočkali Jeff Williams a Johny Srouji, nové kompetence pod svá křídla získal šéf marketingu Phil Schiller. Vedle Apple Storů, o které se bude nově starat, se ho týká také nová akvizice – v příštím roce mu bude z pozice viceprezidenta pro marketing a komunikaci pomáhat Tor Myhren.

Myhren dříve působil jako kreativní ředitel pro internetovou reklamní agenturu Grey Group a jako generální ředitel pro pobočku Grey Group v New Yorku. V Applu ho ovšem čeká něco jiného. Získá na starosti vskutku širokou škálu produktů od televizních reklam až po balení produktů a vnějšího designu kamenných prodejen. Je zřejmé, že se této pozice nemůže dočkat, a také Apple si od něj slibuje mnoho pozitivního.

„Mých osm let v Grey Group nebylo nejlepších v mé kariéře, byly nejlepší z celého mého života. Každé minuty tam jsem si maximálně vážil a užíval si práci s mým kamarádem a mentorem Jimem Heekinem. Neexistuje slov, které by vyjádřily, jak moc jsem pyšný na to, co jsme společně vybudovali. Apple měl na můj život velmi pozitivní vliv a inspiroval mě k mé kreativní činnosti více než cokoliv jiného,“ svěřil se Myhren pro Business Insider s dodatkem, že pro něj bude potěšení se přidat k týmu Tima Cooka.

[su_youtube url=“https://www.youtube.com/watch?v=EbnWbdR9wSY“ width=“640″]

Nutno dodat, že Myhren není žádným nováčkem v branži. Právě naopak. Nejen že byl kreativním mozkem ohledně Super Bowl reklamy E*Trade Baby, ale také se postaral o kampaň DirectTV s Robem Lowem a proměnil Ellen DeGeneres v takzvanou CoverGirl. Myhren se podílel na zajímavých projektech, které ho vyzdvihly a naklonily mu přízeň větších a váženějších společností.

Posledních šest let figuroval v Grey Group kanceláři v New Yorku, kde dokázal téměř trojnásobit kapacitu zaměstnanců na 1 000 lidí a získal pro společnost několik cen. Stojí za zmínku, že Grey Group společně se samotným Myhrenem letos vyhrálo 113 prestižních cen Lions v každoročním festivalu Cannes Lions.

Jakmile se vedení Grey Group dozvědělo, že Myhren jejich řady brzy opustí, rozeslal generální ředitel Jim Heekin a generální ředitel pro Severní Ameriku Michael Houston dopis všem oddělením ve společnosti, v němž shrnul všechny Myhrenovy zásluhy, úspěchy, myšlenky a motivační kroky s tím, že by zasloužil upřímné poděkování od každého, kteří s ním měli tu čest spolupracovat.

[su_youtube url=“https://www.youtube.com/watch?v=xa_9pxkaysg“ width=“640″]

Myhren má osobně také spousty ocenění a zajímavých momentů, které jistě posunuly jeho sebevědomí a kreativitu kupředu. Byl zapsaný v seznamu „40 under 40“ společnosti Fortune, získal úctyhodnou příčku v seznamu nejkreativnějších lidí společnosti Fast Company a také se účastnil dvou TED přednášek (TED talks).

Mezi svými druhy byl Myhren velmi respektovaný. Společnost Adweek ho popsala jako „globální kreativní ikonu, která pomohla vystřelit Grey Group k vrcholu“. Štědrými slovy nešetřil ani kreativní ředitel reklamní agentury Droga5 Ted Royer, generální ředitel FCB Global Carter Murray a mnoho dalších.

Jeho minulost nebyla čistě založena na tvoření reklam a kampaní. Ze začátku byl žurnalistou a začínal se sportovním psaním v The Providence Journal. Jak sám Myhren řekl, tak mu tato pozice dala jasnou vizi a představu o tom, jak řídit svou reklamní kariéru, poněvadž se musel potýkat se striktními deadliny, které musely být dodržovány.

Také se zabýval filmováním a když zrovna neměl náladu něco vytvářet, postavil se na lyže nebo vzal do rukou basketbalový míč, se kterým se velmi sžil a hrával i za Occidental College v Los Angeles, kde studoval například Barack Obama. Jeho náklonnost k Japonsku se taktéž nedá zapřít – plynule mluví japonsky a jeho budoucí manželku potkal právě v Tokiu.

Tor Myhren bude od roku 2016 patřit k důležitým manažerům Applu a je možné, že se postupem času dočkáme jistých změn jak z reklamního hlediska, tak i z hlediska komunikačních technologií a nových marketingových strategiích. Je to bezpochyby osobnost, která ve světě již něco dokázala, a proto má plné právo se pohybovat ve společnosti jako Apple.

Zdroj: Business Insider
Témata:
.