Zavřít reklamu

Na začátku týdne jsme byli svědky konání vůbec první letošní Apple Keynote. Na této konferenci jsme se dočkali mnoha nových a zajímavých produktů, v čele s lokalizačními přívěšky AirTags, novou generací Apple TV, kompletně přepracovaným iMacem a vylepšeným iPadem Pro. Společně s přepracovaným iMacem jsme se dočkali také přepracování příslušenství, tedy Magic Keyboard, Magic Mouse a Magic Trackpadu. Všechno tohle příslušenství se dočkalo především nových zbarvení, kterých je k dispozici celkově sedm – stejně jako barev nového iMacu. U Magic Keyboard jsme se pak konečně dočkali biometrické autentizace pomocí Touch ID, což je funkce, na kterou čekaly miliony uživatelů.

Díky Touch ID, které je nově součástí Magic Keyboard, se konečně uživatelé iMaců s M1 nebudou muset složitě autorizovat heslem. Pokud pak vlastníte MacBook s M1, který máte vzdálený a používáte k němu externí klávesnici s myší či trackpadem, tak to znamená, že se pro autorizaci nebudete muset naklánět k vestavěné klávesnici. Nutno podotknout, že novou Magic Keyboard s Touch ID můžete využít u všech jablečných počítačů, které disponují čipem Apple Silicon, aktuálně se tedy jedná pouze o M1. Pravdou ale je, že zmíněného čipu M1 se nově dočkal také iPad Pro (2021) a mnoho uživatelů tak napadlo, zdali je možné Touch ID na nové Magic Keyboard využít právě v kombinaci se zmíněným iPadem Pro. Odpověď je v tomto případě jednoduchá a jasná – nikoliv. Touch ID u nejnovější Magic Keyboard tak můžete využít pouze u iMaců a MacBooků s čipem M1, nikde jinde.

Na jednu stranu vám může přijít tohle „omezení“ svým způsobem nelogické. Čip M1 je u všech jablečných zařízení stejný a v ničem se neliší, tudíž by pro Apple rozhodně nemělo být žádným problémem tuto „funkci“ do nových iPadů Pro integrovat – osobně bych v tomhle zakopaného psa nehledal. iPad Pro má každopádně k dispozici Face ID, které je oproti Touch ID pokročilejší a novější, a které navíc funguje i v případě, že je iPad otočen na šířku. Podle mého názoru Apple pouze nechtěl předbíhat. Již za několik měsíců se totiž dočkáme nových iPhonů, které by podle dostupných informací měly nabídnout jak Face ID, tak Touch ID (zabudované v displeji). Kalifornský gigant si tak možná chce premiéru tohoto „double“ zabezpečení odbýt na iPhonu a nikoliv v kombinaci méně důležité Magic Keyboard a iPadu Pro.

.