Zavřít reklamu

Historie myší od Applu je poměrně dlouhá a její počátky sahají až do počátku osmdesátých let minulého století, kdy byl vydán počítač Apple Lisa spolu s Lisa Mouse. My se ale v dnešním článku zaměříme na novější Magic Mouse, jejíž vývoj a historii vám ve stručnosti představíme.

1. generace

Myš Magic Mouse první generace byla představena v druhé polovině října roku 2009. Měla hliníkový základ, zakřivenou vrchní část a Multi-Touch povrch s podporou gest, která mohli uživatelé znát například z touchpadu MacBooku. Myš Magic Mouse byla bezdrátová, k Macu se připojovala prostřednictvím Bluetooth konektivity. O přísun energie se u první generace Magic Mouse starala dvojice klasických tužkových baterií, dvě (nenabíjecí) baterie byly rovněž součástí balení myši. Magic Mouse první generace byla na pohled opravdu hezkým kouskem elektroniky, po funkční stránce se ale bohužel nesetkala s příliš pozitivním přijetím. Uživatelé si stěžovali na to, že Magic Mouse neumožňuje aktivaci funkcí Exposé, Dashboard nebo Spaces, jiní zase postrádali funkci středového tlačítka – těmito vlastnostmi disponovala například Mighty Mouse, která byla předchůdcem Magic Mouse. Majitelé Maců Pro si zase stěžovali na občasné výpadky spojení.

2. generace

13. října roku 2015 představil Apple svou Magic Mouse druhé generace. Opět se jednalo o bezdrátovou myš, Magic Mouse druhé generace byla opatřena akrylátovým povrchem s multi-touch funkčností a schopností detekce gest. Na rozdíl od první generace nebyla Magic Mouse 2 na klasické baterie, ale její interní lithium-ionová baterie se nabíjela prostřednictvím Lightning kabelu. Právě nabíjení tohoto modelu patřilo mezi jeho nejvíce kritizované vlastnosti – nabíjecí port se totiž nacházel na spodní straně zařízení, což znemožňovalo používání myši v průběhu jejího nabíjení. Magic Mouse byla k dostání ve stříbrné, stříbrnočerné, a později také ve vesmírně šedé variantě, a stejně jako předchozí generaci ji bylo možné přizpůsobit jak pro pravou, tak i pro levou ruku. Ani Magic Mouse druhé generace se ale nevyhnula kritice ze strany uživatelů – kromě již zmíněného nabíjení byl cílem kritiky také její tvar, který nebyl příliš pohodlný pro práci. Magic Mouse druhé generace je zatím poslední myší, která vzešla z dílny společnosti Apple, a která je k sehnání na jejím oficiálním e-shopu.

Apple Magic Mouse 2. generace koupíte zde

 

.