Zavřít reklamu

Na internetu se už několikrát v minulosti objevily zprávy o tom, že společnost Nintendo chystá vydání nové herní konzole s názvem Nintendo Switch Pro. Novinky bychom se možná mohli dočkat již letos na podzim, a jejímu brzkému příchodu napovídá i fakt, že se nedávno omylem objevila jako položka na mexickém Amazonu. Další novinkou uplynulého dne je systém štítkování, který se Twitter chystá zavést v rámci boje proti šíření fake news.

Twitter se chystá označovat zavádějící zprávy

Podle posledních zpráv to vypadá, že Twitter pro své uživatele chystá jednu novou funkci za druhou. Zdrojem zpráv ohledně jeho novinek bývá obvykle twitterový účet Jane Machung Wong, která se navíc opravdu jen zřídka mýlí. Tentokrát by se mělo jednat o novou funkci, která pomůže hodnotit míru pravdivosti sdíleného obsahu. Zavádějící informace všeho druhu jsou narůstajícím problémem, se kterým se musí potýkat prakticky všechny současné sociální sítě, a není divu, že proti nim chce začít zasahovat také Twitter. Wong ve svém souvisejícím twitterovém příspěvku uvádí, že Twitter chystá minimálně tři štítky, kterými bude označovat určitý obsah.

Mělo by se jednat o označení „Get the Latest“, „Stay Informed“ a „Misleading“, přičemž každý z těchto tří štítků bude obsahovat dodatečné informace spolu s případným odkazem vedoucím na Twitterem spravované stránky nebo ověřené oficiální externí zdroje. Jane Manchung Wong na svém Twitteru zveřejnila screenshoty toho, jak sama tuto funkci zkoušela – například větu „We eat. Turtles eat. Therefore we are turtles,“ označil Twitter jako zavádějící. Zmíněná funkce má uživatelům Twitteru pomoci lépe se zorientovat v tom, které ze zveřejňovaných informací jsou podložené fakty, a které jsou naopak zcestné a zavádějící. Zatím není jisté, kdy a zda vůbec bude tato funkce uvedena do provozu, a vedení Twitteru se k tomuto tématu v době psaní tohoto článku žádným způsobem nevyjádřilo.

Na Amazonu se objevil únik konzole Nintendo Switch Pro

O možném příchodu nové herní konzole Nintendo Switch Pro se mluví již poměrně dlouhou dobu, nyní ale tyto spekulace začínají nabírat čím dál reálnější rozměry. Agentura Bloomberg například nedávno informovala o tom, že by Nintendo mělo svou novinku uvést již letos na podzim, přičemž příslušného oznámení bychom se měli dočkat dokonce ještě před konáním herního veletrhu E3. Včera se v této souvislosti objevila ještě jedna zajímavá novinka. Server Forbes uvedl, že si hned několik uživatelů v Mexiku všimlo, že se v tamní verzi webu Amazon objevila položka s názvem Nintendo Switch Pro. Tato nová konzole by podle dostupných zpráv měla být vybavená OLED displejem s vyšším rozlišením, a měla by se dodávat s novými, vylepšenými herními ovladači.

.