Zavřít reklamu

Pinterest koupil Instapaper, Gruberův Vesper končí, mohl by přijít nový Duke Nukem, WhatsApp mění podmínky a jde vstříc reklamě, Prisma již nepotřebuje internet, Twitter přináší noční režim i na iPhone a vývojáři ze studia Readdle vydali PDF Expert 2. To a mnohem více čtěte v 34. Týdnu aplikací.

Novinky ze světa aplikací

Pinterest koupil Instapaper (23. 8.)

Instapaper byl jednou z prvních aplikací, které uměly ukládat články z webu pro pozdější offline přístup. Od svého vzniku nyní už podruhé dostal nový domov. V roce 2013 aplikaci koupila firma Betaworks a v uplynulém týdnu se přesunul pod křídla Pinterestu. Ačkoliv je Pinteres charakteristický spíše vizuálním obsahem, už v roce 2013 představil záložky pro články. Zatím není jasné, jaký přesně bude mít Instapaper pro Pinterest přínos, ale technologie Instapaperu má pomoci rozvíjet právě tento aspekt Pinterestu. Vedení Pinterestu pouze uvedlo, že cílem spolupráce je „rozšířit objevování a ukládání článků na Pinterestu.“ Instapaper ale bude nadále dostupný i jako samostatná aplikace.

Zdroj: The Verge

Vesper Johna Grubera končí (23. 8.)

vesper
Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz - Apple magazín

Aplikace Vesper byla představena v roce 2013, kdy se prezentovala jako schopnější verze zabudovaných „Poznámek“. Tento status si uchovávala víceméně po celou dobu své existence, „Poznámky“ ale postupně nabývaly další funkce a možnosti a Vesper patřila k dražším aplikacím svého typu, takže spoléhala spíše na známé jména svých tvůrců, Johna Grubera, Brenta Simmonse a Davea Wiskuse. Nyní ale dospěla do bodu, kdy není schopna vydělat dostatek peněz pro svůj další vývoj.

Aplikace je nyní dostupná zdarma, 30. srpna ale bude zastavena synchronizace a 15. září zmizí z App Storu. Počínaje 30. srpnem budou také smazána všechna data, poslední verze Vesperu tedy obsahuje sekci pro snadný expoprt.

Zdroj: iMore

Podle nových uživatelských podmínek bude WhatsApp sdílet některá data s Facebookem (25. 8.)

Ve čtvrtek byly aktualizovány uživatelské podmínky WhatsApp. Naštěstí neobsahují nic, co by mohlo vést například k zotročování svých uživatelů, banálními ovšem změny také nejsou. WhatsApp bude sdílet některá data s Facebookem. Důvody jsou zlepšování služeb, lepší boj se spamem a přirozeně také cílená reklama. O obsah zpráv se uživatelé bát nemusí, jelikož je šifrován end-to-end (nikdo kromě odesílatele a příjemce je není schopen přečíst) a telefonní čísla uživatelů WhatsApp nebudou sdílena na Facebooku, ani se zadavateli reklam.

Uživatelé s novými podmínkami nemusí souhlasit a své rozhodnotí mohou do třiceti dnů změnit i v případě, že si je napoprvé nepřečetli a „změnili názor“.

Zdroj: Apple Insider

Již 2. září se možná dozvíme o budoucnosti Duke Nukem (26. 8.)

Duke-Nukem
Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz - Apple magazín

Hra Duke Nukem 3D z roku 1996 bezpochyby patří k nejkultovnějším hrám všech dob. V roce 2011 vyšlo její pokračování, Duke Nukem Forever, které bylo téměř pro všechny zklamáním. Od té doby se kolem této herní série mnoho nedělo, nyní se ovšem na oficiálním webu hry objevilo přání šťastného 20. výročí, odpočet, do 2. září 3:30 ráno a odkazy na Facebook, Twitter a Instagram. Není zřejmé, co se na konci odpočtu stane, samozřejmě se ale spekuluje o velkých věcech.

Zdroj: The Next Web


Nové aplikace

Ramme představuje Instagram na desktopu takový, jaký je

ramme
Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz - Apple magazín

Desktopových prohlížečů Instagramu je bezpočet, ten od dánského vývojáře Terkelg s názvem „Remme“ má ale přesto potenciál stát se oblíbeným. Jeho strategie totiž nespočívá ve snažení se přitáhnout uživatele exotickým uživatelským rozhraním a funkcemi, ale v poskytnutí zkušenosti co nejbližší té, kterou uživatelé už dobře znají ze svých mobilních zařízení. Hlavní okno Ramme má tvar vertikálního obdélníku, jejíž většina je určena obsahu. Ten se zobrazuje úplně stejně jako v mobilní aplikaci Instagramu. Na rozdíl od něj je ale lišta se sekcemi sociální sítě umístěna vlevo, místo vespod. Ikonky jsou ovšem opět stejné a plní tutéž funkci.

Aplikace Remme je bezplatně dostupná na GitHubu a k jejímu vývoji může přispět kdokoliv toho schopný. Na témže webu je totiž dostupný i zdrojový kód založený na platformě Electron.


Důležité aktualizace

Prisma se naučila aplikovat filtry i bez internetu

prisma
Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz - Apple magazín

Populární aplikace Prisma pro úpravu fotografií se dočkala podstatné aktualizace, díky níž již k aplikování filtru nebude potřeba připojení k internetu. Právě závislost na internetu byla zdaleka největší slabinou Prismy a také důvod, proč aplikace často fungovala pomalu a nespolehlivě. Při každém zpracovávání fotografie totiž aplikace komunikovala se servery vývojářů, které byly díky nečekané popularitě aplikace věčně přetížené. Nyní je technologie pracující s neuronovými sítěmi přítomna přímo v aplikaci a data tedy není nezbytně nutné odesílat k analýze jinam. V režimu offline ovšem nejsou zatím dostupny všechny filtry.

Twitter konečně přichází s nočním režimem i na iPhone

twitter_nightmode
Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz - Apple magazín

Po testování na Androidu a v betaverzi přichází noční režim Twitteru i na iPhone. Pokud tedy nyní zamíříte do záložky „Já“ a klepnete na ikonku ozubeného kolečka, měli byste mít možnost manuálně aktivovat tmavý režim šetrnější pro oči. Funkce se ale mezitím nerozšířila mezi všechny uživatele a ti méně šťastní si tedy budou muset ještě pár dnů či dokonce týdnů počkat.

PDF Expert se na Macu dočkal své druhé verze

[su_youtube url=“https://youtu.be/lXV9uNglz6U“ width=“640″]

Po necelém roce od vydání aplikace přináší vývojáři z ukrajinského studia Readdle první velkou aktualizaci svého profesionálního nástroje pro práci s PDF. V rámci aktualizace do softwaru přichází celá řada nových funkcí, které mají ještě rozšířit široké možnosti úprav dokumentů ve formátu PDF.

PDF Expert 2 přináší možnost upravovat jakýkoli text v PDF, díky čemuž lze snadno modifikovat předpřipravené smlouvy atp. Přesouvat, modifikovat či mazat lze nově i obrázky, které jsou součástí dokumentu, a v neposlední řadě přibyla také možnost dokumenty zabezpečit heslem.

PDF Expert je z Mac App Storu dostupný ke stažení za 59,99 euro. Z webu vývojářů je pak možné zdarma stáhnout také sedmidenní zkušební verzi.


Dále ze světa aplikací:

Slevy

Aktuální slevy vždy naleznete v pravém bočním panelu a na našem speciálním Twitter kanálu @JablickarSlevy.

Autoři: Michal Marek, Tomáš Chlebek

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více