Zavřít reklamu

Neuběhl ani týden od debutu Pebble Time, nových chytrých hodinek od startupu Pebble, výrobce zatím nejúspěšnějších smartwatch na trhu, a společnost už přišla s novou, luxusnější verzí. Stejně jako minulý rok oznámila ocelový model, který sdílí takřka stejný hardware, ale zevnějšek nabídne prémiový vzhled a materiály.  Přivítejte Pebble Time Steel.

Na první pohled se může zdát, že Pebble udělal tak trochu podraz na své zákazníky a uvedl novou vlajkovou loď až poté, co se mu na Kickstarteru podařilo získat už 12 milionů dolarů a 65 000 předobjednávek. Opak je ale pravdou, zájemci o ocelovou verzi si mohou zažádat o „upgrade“ a pouze doplatit rozdíl.

Time Steel budou v rámci kampaně na Kickstarteru dostupné za 250 dolarů (6 100 korun), v běžném prodeji se pak cena vyhoupne na 299 dolarů (7 300 korun). Ti, kteří svou objednávku změní, nepřijdou o místo v pořadníku, nicméně ocelové hodinky se k zájemcům nedostanou dříve než v červenci, dva měsíce po modelu Time.

Kromě ocelového šasi však Time Steel nabídne svým uživatelům i několik dalších vylepšení. Oproti běžnému modelu jsou o milimetr tlustší a disponují větší baterií. Ta by měla podle výrobce vydržet až deset dní nepřetržitého provozu. Dalším vylepšením je laminovaný displej, čímž hodinky eliminují mezeru mezi krycím sklem a displejem, tím pádem obraz vypadá, že se zobrazuje přímo na skle, ostatně podobně Apple laminuje displej i na iPhonech a iPadech.

Hodinky vypadají robustněji, mají širší rámeček kolem displeje a tlačítka mají příjemně texturovaný povrch pro pohodlnější mačkání.

Pebble Time Steel budou mít kovový řemínek a uživatelé dostanou i kožený jako doplněk zdarma. K dispozici budou tři barevné verze – světle šedá, černá a zlatá. Ke zlaté verzi mimochodem uživatelé dostanou červený pásek místo standardního černého nebo bílého a je evidentní, že se tvůrci více než inspirovali u zlaté verze Apple Watch (viz obrázek níže).

Ve skutečnosti jsou si v některých ohledech hodinky s Apple Watch designem tak podobné, že se jim brzy po oznámení začalo na Twitteru přezdívat „Pebble Time Steal“. Oprávněně.

Nicméně Pebble Time a Time Steel mají jednu velmi originální funkci, která spočívá ve speciálním portu pro nabíjení, který se nachází na zadní části blízko jednoho z úchytů pro řemínek. Konektor totiž nejen může hodinky nabíjet, ale lze jím přenášet i data. Umožní tak vzniku takzvaných „Smartstraps“, chytrých řemínků, které se na konektor napojí.

Chytré řemínky mají mít různé účely, například mohou obsahovat vlastní akumulátor a ještě zvýšit výdrž Pebble, nebo třeba zobrazovat rychlé informace na vlastním displeji či využít diod pro barevné notifikace. Samotní tvůrci hodinek nebudou zpočátku smartstraps sami nabízet, ale dají k dispozici schémata pro výrobce třetích stran. Tím chtějí posílit svůj ekosystém, který úporně budují, i o hardware a díky němu bojovat proti Applu nebo výrobcům hodinek s Android Wear.

Zdroj: The Verge
.