Zavřít reklamu

Tento týden si Apple dal opět záležet s aktualizacemi, a to nejen pro iPhone a Mac, ale také pro AirPody. Kromě aktualizací bude v dnešním souhrnu řeč o rozšíření výroby iPhonů nebo o tom, proč policie začala zdarma rozdávat AirTagy.

Další rozšíření výroby iPhonů

Společnost Apple si dává skutečně záležet na tom, aby dostála svého závazku čím dál méně se spoléhat na výrobu v Číně, která je v současnosti z mnoha důvodů vnímána jako problematická. Dnes již není žádným tajemstvím částečný přesun výroby některých zařízení do Indie či Vietnamu, minulý týden se ale v médiích objevila zajímavá zpráva, podle které by se iPhony měly vyrábět také v Brazílii. Výrobu zde zajišťuje společnost Foxconn, příslušné továrny se podle dostupných zpráv nachází nedaleko Sao Paola.

AirTagy od policie zdarma

Většina z nás je zvyklá na to, že pokud policie něco rozdává, většinou se jedná o pokuty. Ve Spojených státech se ale pomalu začíná šířit praxe, v jejímž rámci policie rozdává majitelům vozidel, stojících na rizikových místech, AirTagy – a to zcela zdarma. Příkladem jsou newyorské čtvrti Soundview, Castle Hill nebo Parkchester, kde v poslední době došlo k výraznému nárůstu kriminality, spojené mimo jiné i s krádežemi aut. Newyorské policejní oddělení se proto rozhodlo rozdat majitelům aut z nejrizikovějších zón hned několik stovek kusů AirTagů, které mají v případě krádeže pomoci s vystopováním kradeného vozu.

Bezpečnostní aktualizace a aktualizace firmwaru

Společnost Apple se v týdnu činila také co se aktualizací týče. Hned zkraje týdne vydala bezpečnostní aktualizaci pro iOS 16.4.1 a macOS 13.3.1. Jednalo se o malé, ale důležité aktualizace, jejichž instalace se ovšem bohužel zpočátku neobešla bez problémů – uživatelé museli při pokusu o aktualizaci čelit upozornění na nemožnost ověření. Majitelé bezdrátových sluchátek AirPods se pro změnu dočkali aktualizace firmwaru. Ten nese označení 5E135 a je určen pro všechny modely AirPodů s výjimkou AirPods 1. generace. K instalaci firmwaru dojde automaticky, jakmile se AirPods připojí k iPhonu.

 

.