Zavřít reklamu

Společnost Apple tento týden představila novou barevnou verzi svého iPhonu 14 (Plus). Tím ale představování novinek zdaleka nekončí. Světlo světa spatřily například také nové betaverze operačních systémů od Applu, a ve firmě opět došlo k personálním změnám.

Apple představil novou verzi iPhone 14 a iPhone 14 Plus

Bezesporu největší novinkou uplynulého týdne bylo představení nových verzí iPhonu 14 a iPhonu 14 Plus. Apple v úterý prostřednictvím tiskového prohlášení představil novou, šestou barevnou variantu iPhonu 14 (Plus). Novinka se může pochlubit jasnou, světležlutou barvou, přičemž hardwarové specifikace se od verzí, představených loni na podzim, nijak neliší. Předobjednávky nové barevné varianty iPhonu 14 a iPhonu 14 Plus budou spuštěny tento pátek, datum oficiálního zahájení prodeje bylo stanoveno na 14. březen. Kromě nové barvy představil Apple také nové příslušenství v podobě obalů na iPhone a řemínků k Apple Watch.

Nové betaverze iOS 16.4

Úterý bylo na  novinky poměrně bohaté. Kromě nové barvy iPhonu 14 a nového příslušenství totiž společnost Apple vypustila do světa také třetí betaverze operačních systémů iOS 16.4, iPadOS 16.4, tvOS 16.4, watchOS 9.4 a macOS Ventura 13.3. iOS 16.4 beta podle dostupných informací přináší vylepšení stávajících funkcí, o konkrétních novinkách v nových betaverzích jablečných operačních systémů nebyly v době psaní tohoto článku dostupné žádné podrobnější informace.

Další personální změny

V řadách zaměstnanců společnosti Apple došlo v týdnu opět k další významné personální změně. Tentokrát se jedná o plánovaný odchod Michaela Abbota, který vedl týmy zodpovědné za iMessage, iCloud a FaceTime. Michael Abbot pracoval pro společnost Apple od roku 2018, v průběhu svého působení v cupertinské firmě se v pozici viceprezidenta pro cloudové inženýrství podílel například na vzniku vlastní cloudové infrastruktury Applu. Z Applu odešel v nedávné době také viceprezident pro služby Peter Stern, který byl mnohými považován za potenciálního nástupce Eddyho Cua, a který rovněž dohlížel na vývoj iCloudu.

  • Apple produkty lze zakoupit například na Alze, u iStores či Mobil Pohotovost (U Mobil Pohotovost lze navíc využít akce Koupíš, prodáš, prodáš, splácíš, v rámci které lze iPhone 14 získat už od 98 Kč měsíčně)
.