Zavřít reklamu

V našich předchozích článcích o spekulacích, souvisejících se společností Apple, jsme kromě jiného psali také o možném zpoždění letošní podzimní Keynote. Dostupné zprávy opravdu nasvědčují tomu, že bychom se představení nového hardwaru mohli dočkat až v říjnu. Apple navíc potvrdil, že své letošní iPhony začne prodávat o něco později než obvykle. Kromě nových iPhonů bychom se letos na podzim měli dočkat také nových MacBooků, a právě těch se bude týkat část našeho dnešního souhrnu spekulací.

Specifikace letošních MacBooků a MacBooků Pro

V poslední době se doslova roztrhl pytel s úniky, týkajícími se chystaných MacBooků s procesory Apple Silicon. Firma Apple by měla zmíněné počítače představit již letos v říjnu, jednat by se mělo mimo jiné o 13-palcový MacBook Pro a 12-palcový MacBook. Leaker s přezdívkou Komiya_kj zveřejnil na svém twitterovém účtu informace o tom, že by letošní třináctipalcové MacBooky Pro měls býžt vybavené hned dvěma typy procesorů – uživatelé tak budou mít na výběr mezi procesorem Intel a procesorem Apple Silicon. Dále bude možné zvolit variantu s 8GB, 16GB a 32GB RAM a úložištěm o velikosti 256GB, 512GB, 1TB, 2TB a 4TB. Všechny letošní MacBooky Pro by údajně měly být opatřené Touch Barem, klávesnicí Magic Keyboard, Touch ID, a mělo by u nich zároveň dojít také k zúžení rámečků okolo obrazovky. Co se týče dvanáctipalcových MacBooků, měly by být osazeny čipsetem Apple A14X a zájemci budou mít na výběr mezi 8GB a 16GB RAM. Dále by měly být tyto laptopy vybavené SSD s kapacitou 256GB, 512GB a 1TB, klávesnicí s motýlím mechanismem a USB-C portem.

 

Vzhled iPhonu 12

Také tento týden patřil mezi hojně probíraná témata iPhone 12. Tentokrát se jednalo o únik, jehož zveřejnění má opět na svědomí leaker Komiya. Ve fotogalerii pod tímto odstavcem se můžete podívat na schémata letošních modelů. Nákresy potvrzují příchod 6,1-palcového iPhonu 12 Pro a 6,7-palcového iPhonu 12 Pro Max. U obou modelů zůstává zachován výřez pro přední kameru, přestože některé spekulace původně hovořily o jeho absenci. Na zadní straně si můžeme všimnout čtvercově uspořádaného fotoaparátu, sestávajícího z šesti modulů. Podle Komyi by objektivy fotoaparátů letošních iPhonů měly být větší než u iPhonu 11 Pro a 11 Pro Max, dá se tedy očekávat další zlepšení kvality fotografií. U iPhonu 12 Pro a 12 Pro Max by neměl chybět ani LiDAR skener pro vylepšení práce s rozšířenou realitou. Telefony by měly být osazeny procesorem A14 Bionic a disponovat 5G konektivitou.

 

Zdroje: Twitter [1, 2], TomsGuide

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více