Zavřít reklamu

Je tady závěr týdne a spolu s ním také náš pravidelný souhrn spekulací a úniků, spojených se společností Apple. Tentokrát už nebude řeč o datu představení nových iPhonů – společnost Apple tento týden oficiálně potvrdila, že se Keynote bude konat 13. října. Objevily se ale zajímavé spekulace, související s příchodem AirPower, HomePodu a dvou modelů Apple TV.

HomePod mini

O tom, že se jablečný chytrý reproduktor dočká nové verze, se mluví již delší dobu. Analytici ani leakeři se ale zatím neshodli na tom, zda se bude jednat o plnohodnotný HomePod 2, nebo o často probíranou menší a levnější variantu. Leaker s přezdívkou L0vetodream tento týden na svém Twitteru uvedl, že se letos HomePodu 2 rozhodně nedočkáme, zato se ale údajně můžeme těšit na zmíněný HomePod mini. Tuto teorii podporuje i více zdrojů, a podle některých nahrává přípravě na nový HomePod i fakt, že společnost Apple přestala na svých stránkách prodávat sluchátka a reproduktory třetích stran.

Procesory A11 v AirPower

S HomePodem do jisté míry souvisí i další část z našeho souhrnu spekulací. Společnost Apple u řady produktů používá své vlastní výkonné procesory, které umožňují co nejlepší využití daného hardwaru. Leaker Komiya na svém Twitteru tento týden uvedl, že bychom se letos mohli dočkat nového HomePodu i podložky AirPower pro bezdrátové nabíjení. HomePod by měl být podle Komiyi osazen procesorem A10, zatímco podložku AirPower by jablečná společnost měla vybavit procesorem A11. Zmíněná podložka pro bezdrátové nabíjení byla představena v roce 2017, Apple ale později ohlásil, že s jejím vývojem končí.

Dva modely Apple TV

Spekulace o novém modelu Apple TV také nejsou žádnou novinkou. Některé zdroje ale poslední dobou uvádějí, že jsou v plánu dokonce hned dva nové modely jablečné televize. Apple TV 4K je v současné době nejstarším zařízením, které společnost Apple prodává – byla představena v roce 2017 spolu s iPhonem 8 a 8 Plus. Někteří čekali příchod nového modelu Apple TV již loni, když Apple představil své nové streamovací služby, nakonec to ale vypadá na letošní podzim. Dočkat bychom se mohli dvou modelů – jeden z nich by měl být osazen procesorem Apple A12, druhý by měl být vybaven o něco výkonnějším čipem, podobným procesoru A14X. Teorii o dvou modelech Apple TV uvedl na svém Twitteru leaker s přezdívkou choco_bit.

.