Zavřít reklamu

Pokud náš magazín čtete pravidelně, tak jste včera s největší pravděpodobností postřehli nové informace o chystaném představení iPhonů 12. Jablečná společnost totiž ve včerejších večerních hodinách rozeslala vybraným médiím a jedincům pozvánky na konferenci se jménem Hello, Speed, na které dojde prakticky na sto procent k představení nových iPhonů. Tato konference se konkrétně bude konat příští týden v úterý, tedy 13. října 2020, a to již tradičně od 19:00 našeho času.

Jestliže patříte mezi jablečné fanatiky, tak zajisté víte, že Apple tradičně nové iPhony představuje v září, a to již po dobu několika let. Z jakého důvodu tedy dojde k představení nových jablečných telefonů až v říjnu? Odpověď na tuto otázku je jednoduchá – koronavirus. Pandemie koronaviru způsobila, že se na dobu několika týdnů jednoduše pozastavil celý svět. Došlo k vydání všemožných opatření, některé státy vyhlásily nouzový stav a s jinými lidmi bychom se měli setkávat co možná nejméně. Důležitý je ale fakt, že pandemie koronaviru odřízla i dodavatele jablečné společnosti, takže některé součástky a hardware iPhonů 12 jednoduše nemohly být vyráběny. To je ale samozřejmě pouze jediná část této „skládačky“ – koronavirus toho způsobil o mnoho více.

Ve finále ale několikatýdenní zpoždění prakticky není ničím hrozným – alespoň budeme mít jistotu, že budou nové iPhony (snad) o to dříve k dispozici k objednání. Kromě nových iPhonů bychom se teoreticky měli dočkat také představení AirTags, které lze svým způsobem vidět na samotné pozvánce, kromě nich by poté Apple mohl přijít také s přepracovanou nabíjecí podložkou AirPower a s novým HomePodem mini. Co se týče výbavy nových iPhonů 12, tak se můžeme těšit na procesor A14 Bionic, který již momentálně tepe v iPadu Air čtvrté generace, přepracovanou fotosoustavu s LiDAR senzorem, kompletně nové šasi podobající se designu iPhonu 4 a mnoho dalšího.

Makety a koncept iPhone 12:

Apple u každé pozvánky přichází s jedinečnou grafikou, ze které jsou poté vytvořené speciální tapety. Těmito tapetami se samozřejmě můžete na představení nových iPhonů, a všeobecně na celou konferenci, naladit. Jestliže se vám design poslední pozvánky líbí a chtěli byste tapety na vašich zařízeních využít i vy, tak se nejedná o nic složitého. Veškeré tapety jsme pro vás připravili na tomto odkazu. Některé tapety jsou vytvořeny námi, některé poté vytvořil známý designér Agostino Passannante. Většina z vás určitě ví, jakým způsobem si je můžete stáhnout a nastavit. Pro začátečníky a uživatele, kteří si tapetu na jablečných zařízeních nikdy nezměnili, jsme níže nachystali podrobné návody, které vám pomohou. Nezapomeňte se tedy v úterý, 13. října 2020 v 19:00 dívat s námi! Během a i po konferenci vás budeme informovat o všech novinkách, a to jak na našem magazínu, tak na sesterském magazínu Letem světem Applem.

Nastavení tapety na iPhonu a iPadu

 • Prvně je nutné, abyste se přemístili na Google Disk, kde jsou tapety uloženy – klepněte na tento odkaz.
 • Zde si poté otevřete složku, jejíž název koresponduje s typem vašeho zařízení, a poté tapetu rozklepněte.
 • Jakmile tak učiníte, tak klepněte na tlačítko pro stažení vpravo nahoře.
 • Po stažení tapetu v rozklikněte ve správci stahování a vlevo dole klepněte na ikonu sdílení.
 • Nyní je nutné, abyste sjeli níže a klepnuli na řádek Uložit obrázek.
 • Poté přejděte do aplikace Fotky a staženou tapetu otevřete.
 • Pak už jen vlevo dole klepněte na ikonu sdílení, sjeďte níže a klepněte na Použít jako tapetu.
 • Nakonec stačí, abyste klepnuli na Nastavit a zvolili si, kde se bude tapeta zobrazovat.

Nastavení tapety na Macu a MacBooku

 • Prvně je nutné, abyste se přemístili na Google Disk, kde jsou tapety uloženy – klepněte na tento odkaz.
 • Rozklikněte složku s názvem Mac a MacBook.
 • Na zobrazený soubor s tapetou klepněte pravým tlačítkem (dvěma prsty) a zvolte Stáhnout.
 • Po stažení na tapetu klepněte pravým tlačítkem (dvěma prsty) a zvolte možnost Nastavit obrázek na ploše.
.